Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Diety, które wzmocnią pracę serca | Poznańska Klinika Serca

Diety, które wzmocnią pracę serca

Dieta, Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Powszechnie wiadomo, że dieta, którą stosuje się na co dzień, znacząco wpływa na zdrowie człowieka. Coraz więcej ludzi jest świadomych tego, że lepsza jakość produktów wykorzystywanych do przygotowywania posiłków, poprawia stan skóry, włosów, ale także narządów wewnętrznych. Jednym z najważniejszych organów człowieka, o które trzeba dbać najmocniej, jest oczywiście serce. Jego funkcje dla organizmu są wszystkim dobrze znane, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę, że stres, używki czy właśnie nieodpowiedni jadłospis, może przyczynić się do jego osłabienia. Warto więc zapoznać się ze wskazówkami, które podpowiedzą, jak właściwa dieta przyczynia się do wzmocnienia pracy serca.

Praktyczne wskazówki dietetyczne

Zdrowe odżywianie zdrowe serce – takie przekonanie warto w sobie zaszczepić, chcąc zadbać o ten kluczowy narząd. Co najważniejsze – w chorobach serca lub w profilaktyce to nie liczenie kalorii jest najistotniejsze, a jakość spożywanego pokarmu. Dlatego więc warto, by dieta opierała się na warzywach i owocach, zdrowych tłuszczach, sporej ilości błonnika oraz rybach morskich. To właśnie one są podstawą diety śródziemnomorskiej, która jest najbardziej wskazana dla osób chcących zadbać o wzmocnienie swojego serca. Do podstawowych składników tej diety oprócz ryb i owoców morza należą warzywa i owoce, rośliny strączkowe, niskie spożycie nabiału czy czerwonego mięsa.

Warto dodać, że mieszkańcy krajów śródziemnomorskich, z racji stosowania zdrowych nawyków żywieniowych, rzadko zmagają się z chorobami układu krążenia czy nowotworami. Wskazane jest również zamienić słodkie napoje czy czarną herbatę na herbatę zieloną, zawierającą antyoksydanty, które zwalczają szkodliwe dla organizmu wolne rodniki.

W codziennej diecie nie może też zabraknąć zdrowych tłuszczy oraz odpowiedniej ilości wody, a ograniczyć należy na pewno spożywanie cholesterolu, soli oraz cukru. Pracę serca usprawnia także witamina E i C, selen, potas, magnez czy elektrolity. Jak powszechnie wiadomo, każdy składnik wpływa w pewnych stopniu pozytywnie na organizm, pobudzając go do działania, więc na pewno warto postawić na zdrową, zbilansowaną dietę.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz