Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Badanie - Echo serca - Poznańska Klinika Serca

Echo serca – badanie echokardiograficzne

Echo serca jest badaniem obrazowym wykorzystującym fale ultradźwiękowe celem przedstawienia morfologii i czynności serca (mięśnia sercowego, zastawek serca oraz jego przegród). Pozwala również ocenić zaburzenia przepływu krwi jak i struktury pozasercowe min.in. aortę wstępującą.

Jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostyki kardiologicznej w obecnych czasach.

Ten nieinwazyjny sposób diagnostyki serca daje szansę na określenie:

  • funkcji i wielkości komór i przedsionków serca
  • szczelności przegród serca
  • morfologii i czynności jego zastawek.

W Poznańskiej Klinice Serca echo serca wykonywane jest przez specjalnie wytypowana grupę lekarzy do jego wykonywania i oceny. Lekarze ci stanowią część zespołu heart teamu (zespołu sercowego) diagnozującego i leczącego lub nadzorującego Państwa Serca. W Poznańskiej Klinice Serca wierzymy, że praca zespołowa, oparta na grupie specjalistów jest kluczem do sukcesu diagnostycznego i stanowi przejaw spełnienia najwyższych standardów leczenia Naszych Pacjentów. Mimo dużej dostępności badanie to cechuje subiektywizm oceniającego, stąd tak ważne jest doświadczenie osoby wykonującej oraz jakość sprzętu medycznego użytego podczas diagnostyki serca. Jako nieliczni na rynku posiadamy również holtery ekg miniaturowe, umożliwiające ocenę pracy serca od 7 do 31 dni.

Dzięki ocenie czynności segmentów mięśnia sercowego pozwala wnioskować o ryzyku przebytego zawału m. sercowego czy możliwym nasileniu choroby tętnic wieńcowych (choroby niedokrwiennej serca zwanej potocznie dusznicą bolesną). Echokardiografia (echo serca) jest przydatna również w ocenie nieprawidłowości budowy mięśnia sercowego zwanymi kardiomiopatiami. Badanie to jest badaniem bezpiecznym, nie ma przeciwwskazań do jego wykonywania u kobiet w ciąży.

Zgodnie z wytycznymi Europejskiego towarzystwa Kardiologicznego z roku 2012 jest podstawowym (ang. key technique) używanym do oceny choroby zastawek serca. Wskazaniem do użycia tego badania jest ocena stopnia zaawansowania dysfunkcji zastawek serca.

Wytyczne podkreślają wagę badania w ocenie parametrów lewej komory dotyczących jej wymiarów, funkcji skurczowo/rozkuczowej, fizjologii oraz wartości prognostycznej uzyskanych danych.

Wytyczne amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego podkreślają istotę badania echokardiograficznego w ocenie ryzyka choroby niedokrwiennej serca oraz jej konsekwencji dla funkcji i struktury lewej komory serca.

Echo serca w Poznaniu prywatnie

Wybierając Poznańską Klinikę Serca, mogą Państwo liczyć na najwyższą jakość usług. Dbamy o kompleksowe wsparcie pacjentów na każdym etapie, poczynając od wstępnej rozmowy, a kończąc na rehabilitacji. Robimy wszystko, aby zarówno przed badaniem, jak i w jego trakcie wyczerpująco informować o wykonywanych działaniach oraz ich efektach. Pacjenci mogą liczyć na maksymalny komfort podczas całej wizyty. Samo przygotowanie do badania, jakim jest echo serca w mieście Poznań, nie wymaga podjęcia szczególnych kroków. Badanie jest bezbolesne, może trwać od kilku, do kilkunastu minut. Warto pamiętać jedynie o tym, aby odpowiedni czas przed wizytą powstrzymać się od spożywania pokarmów oraz napojów. Szczegółowe informacje pacjenci mogą otrzymać, kontaktując się z nami telefonicznie lub mailowo.

Korzystamy z najnowszych urządzeń medycznych

Wiedza, doświadczenie, odpowiednie umiejętności – to główne atuty specjalistów Poznańskiej Kliniki Serca, ale w pracy wspomagamy się również innowacyjną technologią. Do diagnozy pacjentów wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który pozwala czerpać z aktualnych osiągnięć medycyny. Stawiamy wyłącznie na urządzenia posiadające niezbędne certyfikaty oraz atesty. Wykorzystujemy produkty od renomowanych koncernów, przetestowane przez setki lekarzy. Poza tym wiele uwagi poświęcamy odpowiedniej konserwacji aparatury, aby podczas każdego badania gwarantowała rzetelne, miarodajne wyniki. Dzięki temu mają Państwo pewność, że przeprowadzone prywatnie echo serca będzie w pełni bezpieczne i pozwoli odpowiednio zdiagnozować źródło problemów.

Poznańska Klinika Serca – siła doświadczenia

W pracy kierujemy się zasadami, które przyświecały nam od samego początku działalności. Poznańska Klinika Serca zawsze na pierwszym miejscu stawia dobro pacjenta. Mowa tu nie tylko o jego zdrowiu, ale także poczuciu bezpieczeństwa na każdym etapie leczenia. Można zauważyć to od razu, przekraczając nasze progi. Zespół kliniki składa się doświadczonych lekarzy, które chętnie sięgają po nowe, ale sprawdzone metody leczenia. Warto zdecydować się na echo serca w naszej poradni zlokalizowanej w miejscowości Poznań. Mogą liczyć Państwo na w pełni profesjonalnie przeprowadzone badanie, a następnie postawienie trafnej diagnozy oraz wskazanie optymalnych kierunków leczenia. Zapraszamy!