Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Witaminy i pierwiastki, które mają dobry wpływ na pracę serca | Poznańska Klinika Serca

Witaminy i pierwiastki, które mają dobry wpływ na pracę serca

Dieta | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Serce jest jednym z najważniejszych organów w ciele człowieka. Choroby z nim związane mogą skutecznie utrudnić życie, dlatego warto się o nie troszczyć. Mowa tu nie tylko o traktowaniu z należytą powagą już istniejących schorzeń, ale także o jak najszerszej profilaktyce, pomagającej zapobiegać ich powstawaniu. Jakie jednak konkretnie działania podejmować, by utrzymać swój układ krążenia w dobrej kondycji?

Odpowiednia dieta

Zdrowe odżywianie sprawia nie tylko, że poprawia się stan zdrowia, ale także zapewnia poprawę samopoczucia. Produkty zdrowe dla serca to na pewno łosoś (zawiera kwasy tłuszczowe omega 3), jabłka (źródło kwercetyny oraz polifenoli), czy też warzywa (posiadają wiele rozmaitych witamin), w tym szczególnie pomidory (źródło likopenu). Nie powinno się dopuszczać do żadnych niedoborów, gdyż anemia wpływa negatywnie na układ krążenia.

Ponadto, warto dbać o prawidłową wagę, bo otyłość najczęściej prowadzi do nadciśnienia, a nawet do gorszych schorzeń serca. W tym celu pomocne będzie unikanie produktów zawierających duże ilości cukru oraz soli. Bardzo ważne jest regularne dostarczanie witamin z grupy B, magnezu oraz potasu. Można znaleźć te pierwiastki w wyżej wymienionych produktach, a także w orzechach, mięsie, bananach, fasoli, wątróbce.

Prawidłowa suplementacja

Bardzo trudno jest dostarczyć wszystkie niezbędne do prawidłowego funkcjonowania składniki z samego pożywienia. W tym celu opłaca się zainteresować szeroką ofertą suplementów diety. Mowa tu chociażby o kwasie foliowym, który warto brać razem z żelazem, gdyż zwiększa jego wchłanialność i zapobiega dzięki temu anemii. Magnez i witamina B6 także będą wspaniałym wyborem, gdyż wspólnie również się lepiej przyswajają.

Nie można oczywiście zapominać o potasie, mającym funkcję kontrolowania ciśnienia krwi. Wiele osób decyduje się na suplementację kwasów tłuszczowych omega 3, gdyż występują one głównie w tłustych rybach, a nie każdy przepada za tego rodzaju potrawami, ponadto nie posiadają one zbyt przystępnej ceny w porównaniu do na przykład drobiu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz