Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Serce to mięsień, poprzez ćwiczenia kardio poprawiamy krążenie oboczne

Serce to mięsień, poprzez ćwiczenia kardio poprawiamy krążenie oboczne

Choroby Serca, Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Serce to centralna część układu krążenia, która potocznie nazywana jest pompą. Jej zadanie to przetaczanie krwi w organizmie bez przerwy, więc ciągle pracuje na wysokich obrotach. Warto wiedzieć, że właśnie ten transportowany płyn ma w sobie niezbędne mikroelementy, witaminy, które wpływają na pracę wszystkich wewnętrznych części ciała. Ponadto, serce pobiera już zużytą krew ze szkodliwymi pierwiastkami. Można więc stwierdzić, że wszelkie „awarie” pompy mogą mieć negatywny wpływ na życie człowieka.

Sport nieodłącznym elementem zdrowia

W ostatnim czasie dużo się słyszy o istotnym i pozytywnym działaniu aktywności fizycznej. Jest to oczywiście fakt, z którym trudno się nie zgodzić, jednak przed podjęciem decyzji, jaką formę ruchu wybrać, warto przeanalizować potrzeby organizmu.

Każdy człowiek powinien na szczycie celów postawić chęć dotlenienia organizmu i poprawienia wydolności krążeniowo-oddechowej. Tutaj głównie chodzi o to, aby do swojego planu treningowego dołączyć ćwiczenia na serce. Prowadzącym w takiej aktywności jest wysiłek kardio, czyli wszelkie sporty aerobowe i wytrzymałościowe, takie jak szybki marsz, bieg, interwały, rower i tym podobne. Dzięki tego typu treningom w organizmie zaczyna rozwijać się krążenie oboczne, które ma za zadanie działać, gdy układ krążenia jest pozbawiony przepuszczenia krwi. Jest to swego rodzaju układ rezerwowy, który może zastępczo ukrwić narządy.

Trening kardio powinien być więc nieodłącznym elementem każdego rodzaju wysiłku. Przede wszystkim ma on zbawienny wpływ na działanie serca człowieka i może skutecznie podnieść poziom jego funkcjonowania. Czasem wystarczy piętnastominutowa rozgrzewka w formie biegu lub przejażdżki rowerowej, aby układ krążenia się pobudził i zaczął pracować na wysokich obrotach. Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na to, że taka aktywność poprawia wydolność tlenową organizmu, a dodatkowo ma także wpływ na poprawienie kondycji. Jest więc cała masa plusów treningu kardio. Najważniejsza z nich to właśnie bezkonkurencyjny wpływ na postęp pracy serca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz