Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jakie są efekty po treningu kardio? | Poznańska Klinika Serca

Jakie są efekty po treningu kardio?

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Trening kardio to dobry pomysł dla osób, których celem jest zrzucenie paru kilogramów. Dodatkowo pozwala on na poświęcenie mniejszej ilości czasu, czyli w okolicach od pół godziny 3 razy w tygodniu. Jest to forma aktywności ruchowej, która ma pomóc osobie ćwiczącej w pozbyciu się nadmiaru podskórnej tkanki tłuszczowej.  Jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dopiero rozpoczynają bardziej intensywne treningi.

Trening siłowy pozwala na uzyskanie wymarzonych mięśni, zaś plan treningu cardio pomaga spalić tłuszcz przy jednoczesnej poprawie kondycji oraz ogólnej ruchomości trenującej osoby. Efekty powinny być widoczne już po pierwszych kilku sesjach.

Co to jest trening kardio?

Trening cardio to trening wytrzymałościowy lub tlenowy, mający na celu podniesienie tempa przemiany materii oraz pomoc w zwalczaniu tkanki tłuszczowej z jednoczesną poprawą wydolności tlenowej organizmu. Trening tego rodzaju można wykonywać w dowolnych warunkach, z użyciem sprzętu lub bez niego.  Dobry plan treningowy powinien zakładać przede wszystkim krótkie i intensywne serie utrzymujące tętno z reguły na stałym poziomie. Trening cardio powinien dostosowywać się do poziomu kondycyjnego i wydolnościowego danej osoby z uwzględnieniem jej wieku, a także biorąc pod uwagę wszelkie wskazania i przeciwwskazania zdrowotne. Odpowiednio wykonany trening cardio przynosi efekty na szybko i długo, a także wpływa na poprawę pracy serca.

Trening kardio poprawia pracę serca

Serce to mięsień, nad którym trzeba odpowiednio pracować, aby działał on prawidłowo. Trening cardio to doskonały sposób, aby wzmocnić mięsień sercowy, ponieważ ćwiczenia przyczyniają się do lepszego przepływu krwi. Serce, które lepiej pracuje, pompuje krew w szybszym tempie, dzięki czemu obniża się ryzyko zachorowania na jakiekolwiek choroby układu krążenia.  Ponadto trening kardio wpływa również na prawidłowe funkcjonowanie mózgu oraz obniża poziom złego cholesterolu w organizmie.

Efekty treningu kardio

Trening kardio pozwala na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jest idealny dla osób pragnących zbudować klatkę mięśniową oraz zwiększyć wytrzymałość organizmu. Dodatkowo pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi, dzięki czemu można zwiększyć szanse mięśni na znacznie wyższe wykorzystanie glukozy.  Regularne ćwiczenia pomagają także utrzymać prawidłowy poziom cukru w organizmie ludzkim,co oznacza, że poziom cukru nie będzie się niebezpiecznie wahał.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz