Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jak przywrócić akcję serca? | Poznańska Klinika Serca

Jak przywrócić akcję serca?

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Bicie serca można przywrócić nawet po czterech godzinach po nagłym zatrzymaniu się krążenia. Tak donosi szef oddziału resuscytacji. Warto wiedzieć w jaki sposób to zrobić, by móc uratować życie innemu człowiekowi. Dziś dowiemy się, jak przywrócić akcję serca oraz podpowiemy, jak żyć po zawale.

Jak żyć po zawale – przywrócenie akcji serca

Jeśli jesteś po zawale, to zapewne zastanawiasz się, jak żyć po zawale. Dla takich osób jak ty ważne jest to, by wiedzieć jak postępować i jak powinna wyglądać akcja przywrócenia czynności serca. O tym należy poinformować najbliższych, którzy będą przy nas, jeśli ponownie dojdzie do zatrzymania akcji serca. Co jest zatem najważniejsze dla osób, które powinny wiedzieć, jak żyć po zawale serca? Najważniejsze jest szybie rozpoznanie, czyli wiedza, jak wygląda i objawia się zatrzymanie akcji serca. Kluczowa jest również reakcja osób, które muszą nam pomóc. Ważne jest więc szybkie przejście do wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Równie ważny jest kolejny krok, czyli wykonanie defibrylacji elektrycznej. Warto Jest to jedna z najskuteczniejszych metod, która pozwala na przywrócenie akcji serca, jeśli pojawi się migotanie komór. Jest ona najbardziej skuteczna, jeśli wykonamy są szubko. Trzeba pamiętać, że każda minuta po zatrzymaniu serca zmniejsza szanse przywrócenia jego akcji o dziesięć procent.

Jak żyć po zawale – o czym musisz pamiętać

Liczba osób przeżywających zawał stale rośnie. Wiele z nich ma duży problem z tym, jak żyć po zawale. Po takim zdarzeniu większość z nas pragnie jak najwięcej dowiedzieć się na temat tego, jak reagować w przypadku zatrzymania akcji serca. Po pierwsze w takim przypadku konieczne jest ułożenie osoby nieprzytomnej na płaskiej i najlepiej twardej powierzchni. Należy również poprosić osobę obok, by zadzwoniła po pogotowie. A w tym samym czasie trzeba zacząć wykonywać masaż resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Jeśli okaże się nieskuteczna, to możemy przejść do wykonania defibracji.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz