Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jak unikać chorób układu krążenia? | Poznańska Klinika Serca

Jak unikać chorób układu krążenia?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Schorzenia serca oraz układu krążenia z roku na rok dotykają coraz większej części naszego społeczeństwa. Styl życia ma duży wpływ na stan naszego zdrowia. W celu uniknięcia miażdżycy, zakrzepicy czy niewydolności serca warto zmienić kilka nawyków. Oto, jakie kroki należy podjąć w pierwszej kolejności.

Odpowiednio zbilansowana dieta

Aby nasze serce biło przez długie lata, powinniśmy regularnie dostarczać mu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Z pewnością nie należą do nich przetworzone tłuszcze. W celu poprawy naszego stanu zdrowia powinniśmy zatem ograniczyć spożycie smażonego mięsa i tuczących przekąsek. Dietę wzbogaćmy natomiast o dużą liczbę warzyw oraz owoców. Tego typu pokarmy możemy jeść niemal bez ograniczeń. Jeżeli istnieją warzywa, które nam nie smakują, nie zmuszajmy się do dodawania ich do naszych potraw. Posiłki, które przygotowujemy, mają być bowiem nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Do jadłospisu włączmy ponadto zdrowe tłuszcze, których źródłem są między innymi ryby morskie czy orzechy. Białe pieczywo zamieńmy tym pełnoziarnistym, nie zapominajmy też o piciu wody.

Wzrost aktywności fizycznej

Tym, co ma pozytywny wpływ na układ krwionośny, jest także wysiłek fizyczny. Jeżeli naszą pracę wykonujemy za biurkiem, a wolne chwile spędzamy na kanapie przed telewizorem, nasze serce prawdopodobnie jest w niebezpieczeństwie. Aby zmienić ten stan rzeczy, zacznijmy się ruszać. Nie musimy od razu wyczynowo uprawiać sportu. Wystarczy, że każdego dnia zadbamy o odpowiednią dawkę ćwiczeń. Może to być poranna gimnastyka, wizyta na pływalni czy zamiana autobusu na rower.

Stopniowa eliminacja używek

Ostatnia kwestia ważna w profilaktyce chorób związanych z układem krążenia to eliminacja używek. Palenie papierosów i spożywanie alkoholu kilkukrotnie zwiększa bowiem ryzyko wystąpienia tego typu dolegliwości. Jeżeli jesteśmy palaczami, zapoznajmy się ze sprawdzonymi metodami rzucenia tego niezdrowego nawyku i wybierzmy tę, która najbardziej nam odpowiada. Podczas spotkań towarzyskich sięgajmy natomiast po napoje bezalkoholowe.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.