Jak przez wiele lat pozostać w formie?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Budowanie formy to proces. Pożądanych efektów nie osiągniemy w kilka tygodni, czy nawet miesięcy. Prawidłową sylwetkę oraz sprawność fizyczną stopniowo wypracowujemy przez całe życie. Na szczęście nie jest to wcale takie trudne. Przedstawiamy prosty przepis na to, jak pozostać w formie w trzech krokach.

Regularny wysiłek fizyczny

Za każdym razem, gdy odczuwamy ból mięśni czy stawów zaczynamy zastanawiać się nad tym, jak dbać o układ ruchu. Najłatwiejszym sposobem na to, aby działał on bez zarzutu, jest sumienne wykonywanie ćwiczeń. Nie wszyscy muszą jednak od razu zawodowo uprawiać sport. Istnieją przecież różne rodzaje aktywności fizycznej. Każdy z nas z pewnością znajdzie coś dla siebie. Możemy zapisać się na basen, zacząć jeździć rowerem do pracy, czy zamienić spokojny spacer z psem w marszobieg. Letni wyjazd nad wodę też nie musi ograniczać się jedynie do plażowania. Spróbujmy nowych rzeczy, jak kajaki czy nurkowanie, i połączmy przyjemne z pożytecznym.

Prawidłowa postawa ciała

Kolejną metodą w walce o pozostanie w formie jest utrzymywanie odpowiedniej postawy. Należy o niej pamiętać nie tylko podczas chodzenia, lecz także w trakcie siedzenia. Szczególną uwagę powinni przywiązywać do niej ci, którzy wykonują swoją pracę przy biurku. W takim przypadku pamiętajmy o dobraniu odpowiedniego fotela oraz wyregulowaniu wysokości blatu. Na prawidłową postawę zbawienny wpływ mają ponadto ćwiczenia rozciągające. Najlepiej wykonywać je codziennie po przebudzeniu. Dobrym pomysłem będzie również zapisanie się na zajęcia prowadzone przez specjalistę.

Zdrowa dieta czyni cuda

Ostatnim krokiem w drodze do pozostania w dobrej formie jest odpowiednio skomponowana dieta. Niezdrowe odżywianie się wpływa wszak na zdrowie ogólne, w tym również na sprawność fizyczną. Zmianę nawyków żywieniowych rozpocznijmy od włączenia do jadłospisu dużych dawek warzyw i owoców. Jeżeli nie przygotowujemy posiłków samodzielnie, zamawiajmy dania, które dostarczą nam wszystkich niezbędnych mikroelementów. Unikajmy słodyczy oraz fast foodów.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.