Czy serce może pęknąć? Fakty i mity o sercu

Bez kategorii | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

jak dbać o serce

Z pewnością niejeden raz mogłeś słyszeć powiedzenie o pękającym z miłości sercu. Czy faktycznie tak może być? Czy serce może naprawdę pęknąć? Dzisiaj zajmiemy się tym oraz kilkoma innymi mitami o jednym z naszych najważniejszych narządów. Dodatkowo otrzymasz informacje jak dbać o serce, aby jak najdłużej zachować doskonałą kondycję swojego zdrowia.

Czy serce może pękać z miłości?

W naszej kulturze serce nie tylko jest postrzegane jako narząd, który codziennie pompuje krew i dostarcza tlen do poszczególnych narządów, ale również jako symbol miłości. Tymczasem okazuje się, jak mówią specjaliści, że z miłością nie ma ten narząd zbyt wiele wspólnego i służy właśnie do pompowania krwi.

Czy jak w serce coś się wbije, to człowiek umiera?

Kolejny mit, który dementują specjaliści to ten, który zakłada, że jeśli w serce wbije się np. szpilka, to od razu człowiek umiera. Jak najbardziej jest wtedy szansa uratowania i to bardzo wysoka, zatem kolejny mit jest nieprawdziwy.

Co możesz zrobić dla serca?

Niezależnie od tego, jak podchodzisz do wyżej opisanych informacji i mitów, to warto dowiedzieć się jak dbać o serce. To ważne, chociażby dlatego, że jest to jeden z najważniejszych organów, który każdego dnia wykonuje ogromną pracę.

Jednym z takich najważniejszych czynników, które możesz wdrożyć jest dbałość o swoją dietę. Spożywaj produkty jak najmniej przetworzone, gdyż dzięki temu będziesz mógł ograniczyć powstawanie złego cholesterolu, co w efekcie może prowadzić do chorób z układem krążenia, m.in. nadciśnienia oraz miażdżycy.

W kontekście tego, jak dbać o serce należy też pamiętać o tym, aby zapewniać sobie codzienną dawkę ruchu. Od razu podkreślamy, iż nie musi to być ciężki trening na siłowni, wystarczy chociażby spacer. Pozwoli Ci się to skutecznie dotlenić, a Twoje serce oraz cała reszta organizmu na pewno Ci za to podziękuję lepszym samopoczuciem, doskonałym zdrowiem oraz kondycją.

Komentarze zamknięte.