Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Dieta na jesień – jak powinna wyglądać? | Poznańska Klinika Serca

Dieta na jesień – jak powinna wyglądać?

Dieta | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Trwa jesień, a jest to czas bardzo wymagający dla naszego organizmu. Warto więc wiedzieć jak powinna wyglądać dieta na jesień. Trzeba również pamiętać, że styl życia ma niezastąpiony wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Czas więc dowiedzieć się, jakie produkty zdrowe dla serca należy umieścić w codziennej diecie.

Produkty zdrowe dla serca – czerwone wino

W czerwonym winie znajduje się resweratrol, a jest to silny przeciwutleniacz, który ma pozytywne działanie na zdrowie serca. To właśnie dlatego czerwone wino znajduje się na liście „produkty zdrowe dla serca”. Jesiennymi wieczorami warto więc od czasu do czasu sięgnąć po lampkę czerwonego wina. Trzeba jednak pamiętać, by nie przesadzać – jak wiadomo wino zawiera alkohol, który sam w sobie może przyczyniać się do pogorszenia kondycji naszego zdrowia. Dwie lampki wina w ciągu tygodnia to bezpieczna ilość alkoholu dla naszego organizmu oraz dobra porcja przeciwutleniaczy dla zdrowia serca.

Produkty zdrowe dla serca – zamiast mięsa

W jesiennej diecie koniecznie powinny znaleźć się produkty zdrowe dla serca. Jednym z takich produktów jest tofu. Jest to inaczej serek, który wytwarzany jest z mleka sojowego, co sprawia, że jest to produkt bogaty w białko, które buduje niemal wszystkie komórki w organizmie człowieka. Tofu jest również bogate w wiele witamin i minerałów oraz kwasy tłuszczowe nienasycone. Dzięki temu jest to posiłek, który może nam zastąpić czerwone mięso wypełnione tłuszczami nasyconymi, co – jak wiadomo – nie są bezpieczne dla naszego serca.

Produkty zdrowe dla serca – czarna fasola

Niestety są produkty zdrowe dla serca, które nie często goszczą na naszych stołach. A jest to błąd, ponieważ wiele z nich jest naprawdę wartościowe. Jednym z takich produktów jest czarna fasola, która dba o zdrowie nie tylko naszego serca, ale również całego organizmu. Warto również pamiętać, że jest ona bogata w liczne i silne antyoksydanty, magnez i kwas foliowy.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz