Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Dieta dla emeryta | Poznańska Klinika Serca

Dieta dla emeryta

Dieta | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Wraz z wiekiem w organizmie pojawiają się zmiany. Nawet jeśli wydaje Ci się, że jesteś w świetnej formie, to czas robi swoje. Większość osób po sześćdziesiątce ma już jakieś zmiany chorobowe, najczęściej w żołądku i jelitach. Poniżej piszemy, o tym, jakie powinny być zasady zdrowego odżywiania osób starszych.

Dieta dla emeryta

Właściwa dieta powinna zostać dostosowana do każdego z nas, ze względu na wiek, płeć, aktywność fizyczną czy też ewentualne choroby. Bardzo często seniorzy źle się odżywiają. Wiele dolegliwości, które posiadają, można byłoby uniknąć stosując odpowiednią dietę. Niektóre zmiany w naszym organizmie są nieodwracalne i nie mamy na nie większego wpływu, ale można znacznie spowolnić proces starzenia się poprzez właściwe odżywianie. 

Dieta dla seniora powinna zaspokajać jego potrzeby. Zdrowe żywienie odgrywa bardzo istotną rolę w profilaktyce chorób. Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne zależy od wieku seniora. Każdy z nas powinien jeść mniej więcej co trzy godziny — w tym również senior. Wraz z wiekiem powinniśmy zrezygnować z niektórych potraw, które są ciężkostrawne czy też szkodliwe dla naszego zdrowia. Planując jadłospis osoby starszej, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim strawność pokarmów, zapotrzebowanie kaloryczne, zapotrzebowanie na wodę oraz produkty zdrowe dla serca. O serce powinniśmy dbać w każdym wieku, należy przy tym pamiętać, ze wiele zależy od tego, co jemy, dlatego też produkty zdrowe dla serca są tak istotne również w diecie emeryta. 

Wraz z upływem lat zmienia się nasz organizm, zmienia się również zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Należy przede wszystkim obserwować swój organizm, my sami znamy go najlepiej!


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz