Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Dieta dla cukrzyka | Poznańska Klinika Serca

Dieta dla cukrzyka

Dieta | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Cukrzyca wiąże się z otyłością, dlatego też dieta cukrzyka powinna nie tylko regulować poziom cukru we krwi, ale również sprawiać, że osoba chora będzie chudła. Chorzy na cukrzycę stosując odpowiednią dietę, mogą nawet w dziewięćdziesięciu procentach wyregulować poziom cukru we krwi. Jakich zasad powinni przestrzegać cukrzycy?

Dieta dla cukrzyka

Jednym z najważniejszych narzędzi do walki z cukrzycą jest jej główna przyczyna – jedzenie. Niestety wokół diety dla cukrzyków pojawia się wiele mitów, tworzonych zarówno przez chorych, jak i przez osoby postronne. Osoby te twierdzą, że dieta cukrzyka sprowadzać powinna się jedynie do ograniczenia słodyczy. 

Dieta cukrzyka wymaga znacznie większej dyscypliny oraz konsekwencji. Niski indeks glikemiczny i mała zawartość prostych węglowodanów to ważne elementy w diecie cukrzyka. Pomimo, że węglowodany stanowią jedne z podstawowych źródeł energii, to chorzy powinni starać się wybierać te najbardziej wartościowe. Dieta dla cukrzyka nie musi być niesmaczna, musi być jednak z pewnością skuteczna. Jadłospis powinien być dobrze skomponowany oraz powinien składać się ze zdrowych oraz świeżych składników. Osoby chore na cukrzycę powinny odżywiać się zarówno zdrowo, jak i prawidłowo. Oznacza to, że w diecie cukrzyka, znaczenie ma nie tylko to co jemy, ale także to jak przygotowujemy posiłki.

Zbyt wysokie stężenie poziomu cukru we krwi wpływa na nerki, wątrobę oraz niszczy zdrowe serce. Dieta cukrzyka może być stosowana z powodzeniem również przez osoby zdrowe, w celach profilaktycznych. Osoby z cukrzycą powinni w szczególności zadbać o odpowiednią dietę, ponieważ są oni narażeni na chorobę miażdżycy oraz z czasem słabnie zdrowe serce. Dieta dla osób zdrowych powinna być jedynie trochę zmodyfikowana.

Na cukrzycę choruje blisko 387 milionów ludzi na całym świecie, czyli tyle ile wynosi populacja w USA. Jeśli jesteś cukrzykiem to z pewnością powinieneś zadbać o prawidłową dietę. 

Przeczytaj również:
Zdrowe serce – dieta

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz