Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Dieta dla biegacza amatora | Poznańska Klinika Serca

Dieta dla biegacza amatora

Trening dla serca, Zdrowe odżywianie | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Chcąc poprawić swoje wyniki w bieganiu, nie należy skupiać się wyłącznie na treningu. Kluczem do polepszania swoich wyników i osiągnięcia zaskakujących efektów jest odpowiednia dieta. Dobre odżywianie doda nam energii podczas treningu, a także zapewni świetne zdrowie na długie lata.

Przede wszystkim, każda aktywna fizycznie osoba powinna spożywać odpowiednią ilość kalorii. To znaczy nie przesadzać w żadną stronę. Energia, dostarczana z pokarmem jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trening biegacza wymaga zużycia dużej dawki energii. Przez co zapotrzebowanie kaloryczne sportowca jest większe niż przeciętnego, prowadzącego wyłącznie siedzący tryb życia człowieka.

Produkty zdrowe dla serca

Każdy biegacz, powinien również spożywać odpowiednią ilość makroskładników – białka, węglowodanów i tłuszczy. Są one niezbędne do prawidłowej pracy organizmu. Białko, czyli nasz budulec, możemy znaleźć w jajkach, twarogu, czy nasionach słonecznika. Węglowodany, które są źródłem naszej energii znajdziemy w owocach, pieczywie, czy kaszach. Za to tłuszcze, których niestety wiele osób unika, są zawarte w rybach, awokado, czy orzechach. Ludzie, z reguły wolą omijać tłuszcze, ponieważ myślą, że spożywając je utyją. Oczywiście to nieprawda. Tyje się od nadmiaru kalorii. Nie musimy się o to obawiać, jeżeli będziemy spożywać tłuszcze w normalnych ilościach.

Wskazówki dla biegacza amatora

Żeby osiągać jak najlepsze efekty i mieć energię do treningów, powinniśmy kierować się tymi wskazówkami:

– Unikajmy słodyczy i słodkich napojów. Zamieńmy je na owoce, a zamiast kolorowych napojów, pijmy wodę.

– Zastąpmy białe pieczywo, tym pełnoziarnistym. Podobnie w przypadku makaronu, czy ryżu – starajmy się sięgać po pełnoziarniste produkty.

– Jedzmy posiłki bogate w witaminy, nie zapominajmy o warzywach.

– Uważajmy na fast-foody.

– Starajmy się jeść posiłki w regularnych porach.

– Jedzmy mniejsze posiłki, ale częściej.

Nie popadaj w skrajności

Pamiętajmy, że możemy od czasu do czasu zjeść coś niezdrowego. Ważne, aby na co dzień kierować się zasadami zdrowej diety.

Co ważne, nie możemy zapominać o odpowiednim posiłku przed i po treningowym. Posiłek przed bieganiem doda nam energii na czas treningu. Niezbędny jest również posiłek po treningowy, który uzupełni zapas glikogenu w mięśniach.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz