Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Czy warto trenować? | Poznańska Klinika Serca

Czy warto trenować?

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Coraz więcej osób decyduje się na różne formy aktywności fizycznej. W parkach możemy zobaczyć biegających ludzi, rowerzystów, a kluby fitness odwiedza liczna grupa. Takie spędzanie wolnego czasu, w aktywny sposób to bardzo dobre posunięcie. Ćwiczyć powinny dzieci, dorośli, a także starsi ludzie.

Dlaczego warto ćwiczyć?

Regularne treningi przynoszą niesamowite efekty. Po pierwsze poprawia się nasza kondycja. Od teraz problemem nie będzie przebieżka do autobusu, czy wejście schodami na wysokie piętro. Będziemy mieli więcej siły, poprawi się również nasza wytrzymałość, dynamika i szybkość. Po prostu będziemy mogli lepiej kontrolować nasze ciało.

Trening ma również duży wpływ na nasze zdrowie. Można nawet powiedzieć, że aktywność fizyczna wydłuża nasze życie. Z pewnością regularny wysiłek fizyczny zapobiega niektórym chorobom. Trening działa na nasz układ odpornościowy i obniża ciśnienie.

Trening sprzyja urodzie i samopoczuciu

Regularne trening mają również duży wpływ na nasz wygląd. Dużo osób, decyduje się na aktywność fizyczną właśnie dlatego. Dzięki treningom możemy spalać zbędną tkankę tłuszczową. Oprócz tego, trening pomaga osiągnąć ładną, zgrabną i atrakcyjną sylwetkę. Dzięki odpowiednim ćwiczeniom możemy zbudować masę mięśniową.

Aktywność fizyczna, choć nie każdy o tym wie, ma duży wpływ na nasze samopoczucie. Podczas treningu, wytwarzane są endorfiny. Są to hormony szczęścia, dzięki którym jesteśmy szczęśliwi i radośni. Do tego jesteśmy przepełnieni pozytywną energią. Dzięki czemu mamy ochotę działać i podejmować coraz to nowsze wyzwania.

Polepsza jakość snu

Trening wpływa również na nasz sen. Jeżeli mamy problemy z zasypianiem, to wysiłek fizyczny będzie doskonałym rozwiązaniem. Mimo, męczących i wymagających treningów, możemy czuć się zregenerowani, wypoczęci i gotowi do działania. Do tego aktywność fizyczna rozładowuje stres i nerwy. Najlepszym sposobem na silne zdenerwowanie jest właśnie trening.

Do tego, aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na spędzanie wolnego czasu. Nie musimy biegać, czy pływać, możemy postawić na inne sporty. Wypróbujmy różnych dyscyplin, na przykład sztuk walki, czy tenisa. Sport może stać się naszym nowym hobby. Aktywność fizyczna to również dobry sposób na spędzanie czasu z bliską osobą, czy rodziną. Możemy razem wybierać się na wycieczkę rowerową, albo wspólnie zagrać w siatkówkę.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz