Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Co ćwiczyć w okresie jesienno-zimowym? | Poznańska Klinika Serca

Co ćwiczyć w okresie jesienno-zimowym?

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Czas jesienno-zimowy to ten moment w roku, kiedy najwięcej czasu spędzamy w domu. Jest to więc dobra okazja na wykonywanie ćwiczeń, które wzmocnią nasz organizm. Podczas takich treningów warto  wykonywać ćwiczenia na serce, ponieważ jest to jeden z najważniejszych narządów w naszym ciele i warto zadbać o jego zdrowie.

Ćwiczenia na serce – szybkie ćwiczenia

Jeśli nie mamy czasu na stworzenie wymagającego planu treningowego, to warto każde wyjście traktować jako okazję do aktywności fizycznej. Ćwiczenia na serce również nie wymagają większego przygotowania. Jednym z najlepszych ćwiczeń, które dba o zdrowie układu sercowo- naczyniowego, jest wchodzenie po schodach. Możemy to robić codziennie, jeśli tylko zamiast windy wybierzemy schody. Badania wykazały, że jeśli codziennie będziemy wchodzić po schodach, to możemy skutecznie zmniejszyć poziom złego cholesterolu we krwi, nawet o osiem procent. Trzeba jednak pamiętać, że drogą do sukcesu jest pokonywanie około osiemdziesięciu stopni w ciągu jednej minuty. To może ci się wydawać niemożliwe, ale jeśli tylko codziennie będziesz to robić, to już niedługo pokonanie stu stopni będzie dla ciebie banalnym zadaniem. A jest to ćwiczenie na serce, które chroni ten organ przed takimi schorzeniami jak miażdżyca, zatory, czy zawał.

Ćwiczenia na serce – kiedy masz więcej czasu

Jeśli masz więcej wolnego czasu, to nawet pół godziny z tego wolnego możesz poświęcić na wykonanie ćwiczenia na serce. Jest to bardzo ważne, a wykonanie takiego treningu nie jest w żaden sposób wymagające. Jeśli tylko pogoda dopisuje możesz udać się na półgodzinny spacer po lesie. Badania wykazują, że tylko dwa półgodzinne spacery mogą skutecznie zmniejszyć ryzyko wystąpienia zawału serca. Najlepiej jeśli zaczniesz ruszać się po obiedzie lub kolacji. Dzięki temu naczynia krwionośne nie będą się kruczyć, a to sprawi, że zmniejszy się obciążenie dla naszego serca. Warto również pamiętać, że spacery, które odbywają się wieczorem pomagają nam zasnąć.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz