Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Ćwiczenia dla osób z chorobami serca | Poznańska Klinika Serca

Ćwiczenia dla osób z chorobami serca

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Choroby serca to niestety coraz bardziej powszechne zjawisko. Jednoznaczne stwierdzenie powodu ich powstawania nie jest możliwe ze względu na to, że każda z nich może mieć nawet kilka czynników rozwijających dane schorzenie. Wśród wielu ludzi panuje przekonanie, że osoba będąca pod opieką kardiologa, jest automatycznie skreślona z jakiejkolwiek poważniejszej aktywności fizycznej. Nic bardziej mylnego, niektóre ćwiczenia mogą pomóc w powrocie do zdrowia, a nawet działają zapobiegawczo w kwestiach dalszych problemów układu krwionośnego.

Twoje serce potrzebuje ruchu

Każdy przypadek podjęcia ćwiczeń najlepiej jest naturalnie skonsultować z prowadzącym kardiologiem, jednakże w przypadku większości schorzeń serca możliwe jest wykonywanie niezbyt intensywnych aktywności. Taki trening dla serca może składać się z kilku różnych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, albo też opierać się na jednej metodzie. Zależy to od indywidualnych predyspozycji i zaleceń lekarza.

Pierwszym doskonałym treningiem angażującym serce w sposób umiarkowany i oddziałującym na cały organizm jest pływanie. Wizyta na basenie dwa razy w tygodniu i spokojne przepłynięcie kilku długości nie tylko spowoduje poprawę kondycji układu krążenia, ale również jest doskonałym sposobem na odchudzanie oraz poprawę sylwetki. Zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej to najczęstsze obok rzucenia nałogów zalecenie lekarzy przy problemach kardiologicznych.

Oprócz pływania można zdecydować się także na jazdę na rowerze. Odpowiednia intensywność, która nie przeciąży serca, to nie tylko sposób na pobudzenie organizmu i poprawę wydolności, ale przede wszystkim czas spędzony na świeżym powietrzu, który to również pozytywnie wpływa na zwalczanie i profilaktykę chorób nie tylko serca i układu krążenia.

Większość problemów zdrowotnych nie wyklucza również wizyt na siłowni. W tym przypadku jednak doświadczony i wykwalifikowany trener personalny powinien swój plan treningowy dostosować do zaleceń lekarza, a nawet go skonsultować z kardiologiem zajmującym się pacjentem. Ćwiczenia ogólnorozwojowe połączone z niską intensywnością treningową również będą miały pozytywne oddziaływanie na pacjenta.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz