Ćwiczenia dla emeryta po zawale serca

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Dla osób, którzy przeżyli zawał serca,  aktywność fizyczna jest niemal obowiązkowa. Jest to szczególnie ważne dla emerytów, u których ryzyko problemów z sercem jest dużo większe. Warto o tym pamiętać. Dziś dowiemy się, jakie ćwiczenia po zawale serca najlepiej wykonywać i jak zadbać o zdrowie układu sercowo-naczyniowego dzięki dobrze dobranemu treningowi.

Jakie ćwiczenia po zawale serca?

Wielu lekarzy twierdzi, że ćwiczenia po zawale serca są jednym z najlepszych sposobów na zapobiegnięcie wystąpienia ponownego zawału. Warto więc wiedzieć, jakie ćwiczenia po zawale są najlepsze i bezpieczne dla zdrowia. Po zawale i innych chorobach układu sercowo-naczyniowego nie możemy pozwolić sobie na każdą dyscyplinę. Specjaliści uważają, że najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie uprawianie sportu z dyscypliny ogólno-usprawniających. Może więc dobrym pomysłem będzie chodzenie na basen kilka razy w tygodniu? Jest to rodzaj aktywności fizycznej bezpieczny dla osób po zawale i starszych, ponieważ pływanie naraża nasze ciało na jak najmniejsze ryzyko urazów i kontuzji. Dobrym pomysłem jest również udanie się na spacery lub jazdy na rowerze. Warto pamiętać, że pływanie może usprawniać funkcje oddechowe płuc, a także wspiera zachowanie prawidłowego toru oddechowego, co ma pozytywny wpływ na układ krążenia, gdyż poprawia krążenie krwi w naczyniach. Zaś spacerowanie jest idealną aktywnością dla osób początkujących. A jazda na rowerze jest jednym z najlepszych sposobów na usprawnienie pracy mięśnia sercowego.

Ćwiczenia po zawale – czego unikać?

Niestety nie wszystkie aktywności fizyczne są dobrym pomysłem dla osób po zawale. Warto więc wiedzieć, jakie ćwiczenia po zawale nie są niebezpieczne i trzeba ich unikać. W takim stanie należy unikać uprawiania sportów ekstremalnych. Jest to ważne, ponieważ powodować mogą one dodatkowe obciążenie dla układu sercowo-naczyniowego, przez co zwiększa się ryzyko występowania kolejnego zawału. Nie można również decydować się na wspinaczki lub każdych aktywności, które prowadzić będą do skoków ciśnienia.

Dla osób po zawale – sprawdź pakiet kardiologiczno-rehabilitacyjny.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz