Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Co robić przy słabym sercu? | Poznańska Klinika Serca

Co robić przy słabym sercu?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

jak dbać o serce

Z całą pewnością każdy z nas chciałaby mieć zdrowe serce do późnych lat starości, jednakże niektórzy już w młodym wieku borykają się z najróżniejszymi schorzeniami tego niezwykle ważnego narządu. To właśnie serce pompuje krew, która dostarcza do wszystkich naszych komórek tlen, hormony i życiodajne składniki odżywcze. Wystarczy, że pojawią się jakiekolwiek nieprawidłowości we funkcjonowaniu serca aby cały organizm odczuł negatywne tego skutki. Jak zatem wzmocnić swoje serce?

Jak dbać o serce?

Chociaż nie ma co liczyć na to, że w podeszłym wieku nasze serce będzie w tak świetnej kondycji jak za młodych czasów, to jednak są sposoby, aby je wzmocnić niezależnie od wieku. Warto wiedzieć, że wraz z upływem czasu naczynia krwionośne stają się coraz mniej kurczliwe i elastyczne, co jest naturalnym procesem starzenia się organizmu. Zaczynają się również odkładać na ich wewnętrznych ściankach różnego typu złogi. W związku z tym jeśli chcemy wzmocnić serce, należy się o nie zatroszczyć. Dzięki temu możliwe jest spowolnienie procesu starzenia się tego narządu. Do dyspozycji jest wiele suplementów wspierających pracę serca, jednakże znacznie korzystniej byłoby pozyskać wszystkie witaminy i minerały z pożywienia. W związku z tym należy zadbać o spożywanie jak najmniej przetworzonych pokarmów, które obfitują w składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serca.

Zdrowe serce potrzebuje wapnia, który znajduje się naturalnie w warzywach – szczególnie tych liściastych, serze, soi, białej fasoli, migdałach, figach, sezamie i łososiu. Konieczne jest także zadbanie o codzienną dawkę przeciwutleniaczy wzmacniających serce i chroniących je przed szkodliwych działaniem wolnych rodników. Dieta bogata w antyoksydanty zmniejsza ryzyko zachorowania na choroby układu sercowo-naczyniowego. Znajdziemy je w warzywach i owocach (szczególnie tych jagodowych), gorzkiej czekoladzie i czerwonym winie.

Pomocne suplementy diety

Oprócz dobrze zbilansowanej diety można wspomóc się suplementami. Świetnym wyborem będzie żeń-szeń pobudzający prace serca i wykazujący działanie przeciwzakrzepowe. Pozytywnie na pracę serca działa również koenzym Q10, który dodatkowo opóźnia procesy starzenia i wzmacnia system immunologiczny. Nie można zapomnieć także o magnezie – zmniejsza skurcze mięśni i ryzyko wystąpienia zawału serca oraz przeciwdziała arytmii serca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.