Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Co ćwiczyć przy niskim ciśnieniu? Porady dla niskociśnieniowców

Co ćwiczyć mając niskie ciśnienie?

Choroby Serca, Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Niskie ciśnienie tętnicze krwi jest przez niektórych uznawane jako prawidłowe. W przypadku osób, które na co dzień mają ciśnienie tętnicze 130/90 (uznawane jako norma) spadek wartości o 20 – 30 stanowi problem. Dla niskociśnieniowców 100/60 może być ciśnieniem, przy którym dobrze funkcjonują. Jednak równie dobrze taka wartość może już oznaczać hipotonię, czyli obniżone ciśnienie tętnicze poniżej granicy 90/60. Jest to już wartość odbiegająca od normy. Niezależnie od wartości, warto wiedzieć, jakie ćwiczenia fizyczne wykonywać, by poprawić wydolność organizmu. Trening dla serca jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Ćwiczenia dla niskociśnieniowców

Dobry trening to aktywność fizyczna. Ćwiczenie przez około 30 minut dziennie pomaga regulować ciśnienie tętnicze krwi. Szczególnie przy regularnym stosowaniu, zauważalne jest jego podwyższenie. Bardzo dobrze działają takie rodzaje aktywności, które są wykonywane na świeżym powietrzu, czyli na przykład bieganie, jazda na rowerze, nordic walking itp. Pływanie oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia kardio sprawiają, że trening dla serca jest bardzo efektywny. Ze sprzętów dostępnych na siłowni warto wybrać np. orbitrek, rowerek lub bieżnię. Prostym ćwiczeniem, które powoduje podwyższenie ciśnienia krwi (szczególnie w przypadku jego gwałtownego spadku) jest rytmiczne opadanie na pięty. Podczas stania trzeba stanąć na palcach i przez około minutę dość mocno opadać na pięty. Poleca się je wykonywać zwłaszcza wtedy, gdy niskie ciśnienie powoduje poranne trudności – osłabienie, zawroty głowy, problem z wstaniem z łóżka. W dalszej kolejności warto zrobić kilka dynamicznych ruchów na rozgrzewkę – np. wymachy nóg i ramion, przysiady, pajacyki i tym podobne.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń, które mają na celu podwyższenie ciśnienia tętniczego krwi, warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Po wykonaniu badań, które potwierdzą przeciwwskazania do podejmowania wysiłku, można rozpocząć trening.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz