Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Zdrowe serce - jak powinno wyglądać?

Zdrowe serce – jak powinno wyglądać?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

zdrowe serce

Serce to najważniejszy mięsień w naszym organizmie. Jego wygląd oraz kształt zależy od naszej diety, stylu życia czy też aktywności fizycznej. Zdrowe serce lubi ruch i ćwiczenia. Wszelkie nałogi w postaci palenia papierosów, siedzący tryb życia oraz nadwaga bardzo mu szkodzą. Jeśli zadbamy o siebie i zmienimy naszą dietę, nasze zdrowe serce będzie miało szansę służyć nam wiele lat.

Złe nawyki

Siedzący tryb życia oraz nadwaga sprawia, że na naszym najważniejszym mięśniu gromadzi się tłuszcz, co zwiększa ryzyko wystąpienia chorób serca. Pamiętajmy, że nie wystarczą nagłe rekompensaty dla naszego zdrowia w postaci wyciśnięcia siódmych potów na siłowni. Jeśli spędziliśmy cały dzień pracując przed komputerem, czy też oglądając telewizję zróbmy wszystko, by następny dzień był aktywny. Zdrowe serce lubi ruch i odpowiednią dietę.

Niebezpieczny nałóg

Palenie papierosów oraz samo wdychanie dymu tytoniowego jest kolejnym czynnikiem szkodliwym dla naszego organizmu, również dla serca. Nałóg ten zwiększa ryzyko miażdżycy, może sprawić, że nasze tętnice będą się kurczyć i zatykać. Niestety rezultatem tego jest zablokowanie przepływu krwi do naszego organizmu. Nasze serce musi wtedy więcej pracować, przez co jest bardziej obciążone. Warto zawalczyć o rzucenie palenia. Nasze serce zdecydowanie będzie wdzięczne, jeśli uda nam się uwolnić od tego nałogu.

Regularne ćwiczenia

Nawet półgodzinny trening potrafi wzmocnić nasze naczynia krwionośne lub naczynia włosowate, które znajdują się na powierzchni naszego serca. Nasze zdrowe serce będzie się wzmacniać jak każdy inny mięsień, jeśli odpowiednio o nie zadbamy. Bardziej wytrzymałe i aktywne naczynia oznaczają silne i zdrowe serce, które bez żadnych problemów będzie pompować krew do całego naszego organizmu. Jeśli chcemy pomóc naszemu najważniejszemu, a tak często zaniedbywanemu przez nas mięśniowi, to znajdźmy czas, by tygodniowo przynajmniej 2,5 godziny spędzić na ćwiczeniach cardio. Zadbajmy o zdrowie, zmieńmy nasze przyzwyczajenia, porzućmy siedzący tryb życia, a nasze serce odwdzięczy się nam pracą przez długie lata.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.