Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Zawał w samolocie – co robić? | Poznańska Klinika Serca

Zawał w samolocie – co robić?

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Zawał może dopaść niespodziewanie w każdym miejscu – również podczas podróży samolotem. Wyjaśnimy co robić podczas zawału w samolocie oraz czy lot po zawale jest w pełni bezpieczny?

Zawał w samolocie – co robić?

W czasie podróży samolotem dochodzi do zmiany ciśnienia w kabinie i zmniejszenia stężenia powietrza wdychanego przez podróżujących. Warto pamiętać jednak o tym, że jeśli chorujemy przewlekle na serce, cierpimy na nadciśnienie, ale nasza choroba jest ustabilizowana, leczona lekami oraz prowadzimy aktywny tryb życia to podróż samolotem nie wpływa znacząco na ryzyko wystąpienia zawału czy też nagłego skoku ciśnienia. Ciężkie powikłana po podróży u osób z problemami kardiologicznymi występują tylko u 1-2 osób na milion pasażerów. Z tą jednak uwagą, że pasażerowie, którzy przeszli przez niepowikłany zawał serca, powinni zdecydować się na podróż samolotem nie wcześniej niż dwa, a najlepiej trzy tygodnie po wystąpieniu zawału. Osobom, które decydują się na podróż samolotem zaraz po zawale jest to niewskazane.

Osoby, które cierpią na schorzenia układu sercowo-naczyniowego i którzy planują podróż samolotem powinni przed lotem skontaktować się z lekarzem medycyny lotniczej. Dzięki czemu bezpiecznie mogą przygotować się do każdej podróży.

W przypadku zawału o ocaleniu życia mogą decydować sekundy. Osoba, którą dopada zawał ma tym większe szanse na przeżycie im szybciej trafi pod opiekę specjalisty, szczególnie podczas choroby serca. Objawy jakie najczęściej występują podczas zawału to silny ból klatki piersiowej oraz uczucie nacisku. Jeśli, któryś z pasażerów sygnalizuje występowanie objawów wskazujących na zawał należy powiadomić o tym załogę samolotu. Osoba ta powinna położyć się i ułożyć nogi tak, aby były nieco do góry.Ponadto chorzy, którzy wymagają podawania tlenu podczas podróży powinni wcześniej skontaktować się z operatorem lotniczym.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz