Jak zacząć żyć zdrowo?

Lifestyle | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Nastały czasy, w których każdy z nas gdzieś się spieszy, mamy coraz więcej obowiązków, długo pracujemy, a na przygotowanie sobie zdrowego posiłku czy nawet na codziennie spacery nie mamy wolnej chwili. Wbrew pozorom zmiana naszego stylu życia wcale nie jest taka trudna, jak by nam się to mogło wydawać. Wystarczy nasz dzień dobrze rozplanować, mieć mocną motywację i nie poddawać się przy pierwszym niepowodzeniu, a z pewnością już po kilku tygodniach sami ze zdumieniem spostrzeżemy, o ile lepiej się czujemy i ile wcześniej niepotrzebnie marnowaliśmy czasu na rzeczy mało istotne.

Jedzenie to podstawa

Żyjemy w świecie, w którym jedzenie można zakupić sobie w sieci lokalnych sklepów osiedlowych – wystarczy wrócić do domu i podgrzać je w mikrofalówce. Wracając z pracy możemy wstąpić na szybkiego fast-fooda i zaspokoić głód. Nie zastanawiamy się nawet czy to zdrowe, czy to zawiera ważne dla nas wartości odżywcze. Niestety żywność tego typu faktycznie jest na wyciągnięcie ręki, ale zawiera dużo niezdrowych składników, mało witamin czy minerałów niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszych organizmów. Dlatego lepiej już korzystać z serwowanych w lokalach dań domowego typu – są smaczne i z pewnością zdrowsze, a z czasem zacząć samemu przyrządzać sobie proste, szybkie i z pewnością o wiele bardziej wartościowe dla nas posiłki. Jeżeli będziemy serwować sobie to, co lubimy, a później to zjadać, skorzystamy podwójnie.

Ruch to samo zdrowie

Drugą ważną rzeczy, jeżeli chcemy zacząć prowadzić zdrowy styl życia, to musimy się ruszać. Wstać z fotela czy łózka, wyjść na świeże powietrze. Ma to wiele korzyści. Na początku, gdy nasza kondycja jest w słabej formie, możemy zacząć od krótkich spacerów, z czasem je wydłużać, poruszać się szybszym krokiem. Zastanówmy się jakie sporty lubimy. Dzisiaj mamy bardzo duże możliwości – basen, siłownia, biegi, tenis, sztuki walki, aerobik. Możemy zacząć się ruszać solo albo poszukać ludzi, którzy też chcą zdrowo żyć i razem poddawać się aktywnościom i cieszyć się lepszym samopoczuciem, a także mniejszą masą naszego ciała.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz