Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Witaminy i ich wpływ na organizm | Poznańska Klinika Serca

Witaminy i ich wpływ na organizm

Zdrowe odżywianie | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Na pewno każdy słyszał, że witaminy są dla nas bardzo ważne. Mimo to, często zaniedbujemy ten fakt i nie spożywamy ich w odpowiedniej ilości. To duży błąd z naszej strony. Witaminy przynoszą wiele korzyści dla nas, naszego zdrowia, cery. Powinniśmy starać się spożywać ich jak najwięcej.

Wpływ witamin na organizm człowieka

Poszczególne witaminy odpowiadają, za różne procesy, które mają wpływ na nasze zdrowie. Witamina A odpowiada za dobry wzrok, zapobiega tzw. kurzej ślepocie. Za to witamina C, którą często spożywamy w okresie przeziębienia, wspomaga nasz układ odpornościowy. Działa również jako przeciwutleniacz i zapobiega starzeniu się skóry. Za kości i zęby odpowiedzialna jest witamina D, która między innymi przeciwdziała osteoporozie. Jedną z właściwości witamin z grupy B, jest pozytywne działanie na nasz układ nerwowy. Witamina E ułatwia gojenie ran, a także wygładza skórę. To nie jedyne pozytywne działania tych witamin. Odpowiadają one, za jeszcze szereg innych procesów, które zapewniają prawidłową pracę naszego organizmu.

Gdzie możemy znaleźć witaminy?

Źródło witamin możemy znaleźć w wielu owocach, warzywach i zdrowym jedzeniu. Witamina A występuje, między innymi w żółtkach jaj, marchwi, mleku, czy w łososiu. Za to witaminę C, znajdziemy nie tylko w cytrynie, ale i truskawkach, czy szpinaku. Ryby, mleko, czy ser są źródłem witaminy D. Witaminę E możemy znaleźć w olejach roślinnych, jajkach, albo orzechach.

Co z suplementami?

Dużo osób decyduje się na różne suplementy. Często sięgają po nie osoby aktywne fizycznie. Takie produkty zawierają, między innymi wiele witamin i minerałów. To, czy powinniśmy po nie sięgać jest kwestią sporną. Niektórzy uważają, że suplementy diety, są w pełni zdrowe. Inni odradzają korzystanie z nich. Jeżeli zdecydujemy się na jakieś suplementy, powinniśmy wcześniej zapoznać się z ich składem. Takie suplementy, mogą być dobrym uzupełnieniem diety, tylko wtedy jeżeli będziemy z nich racjonalnie korzystać.

Warto sięgać po produkty bogate w witaminy. Niosą one dla nas wiele korzyści. Szczególnie sportowcy, powinni uzupełniać swój zapas witamin. Dzięki temu, każdy trening będzie bardziej efektywny, będą mieli więcej siły i energii do działania.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz