Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Tomografia a rezonans magnetyczny – różnice | Poznańska Klinika Serca

Tomografia a rezonans magnetyczny – różnice

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

rezonans magnetyczny

Jeśli pojawia się potrzeba wykonania badania diagnozującego obrazowo, to najczęściej specjaliści decydują się na wykonanie USG, a zaraz po nim najczęściej wykonywanym badaniem jest tomografia i rezonans magnetyczny. Jest wiele osób, które zastanawiają się co najlepiej wybrać – tomografię, czy rezonans. Dziś dowiemy się, jakie są różnice między tymi badaniami i które z nich jest lepsze.

Rezonans magnetyczny czy tomografia – metody obrazowania

Rezonans magnetyczny i tomografia to dwa bardzo ważne badania, które wykonuje się w przypadku potrzeby diagnostyki obrazowej struktur wewnętrznych organizmu człowieka. Oba te badania są niezwykle ważne i pomocne w metodzie obrazowej diagnostyki w medycynie. I tomografia, i rezonans magnetyczny są często wykonywane przy rozpoznawaniu różnego rodzaju schorzeń. Warto pamiętać, że są to badania, które nie są inwazyjne i nie powodują bólu. Są dokładne i pozwalają na wykrycie zmian chorobowych, nawet w początkowym stadium.

Rezonans magnetyczny a tomografia – czym się różnią?

W przypadku tomografii musimy liczyć się z tym, że jest to diagnostyczna metoda leczenia. Przy tomografii, w trakcie obrazowania komputerowego konieczne jest użycie promieniowania rentgenowskiego. Jeśli zdecydujemy się na rezonans magnetyczny, to warto wiedzieć, że jest to badanie, które opiera się na metodzie wzbudzania atomów za pomocą wysokiego pola magnetycznego. Warto zauważyć, że w przypadku tomografii używane jest promieniowanie rentgenowskie, które może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie, a pole magnetycznie nie naraża nas na żadne niebezpieczeństwo. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że TK jest metodą diagnostyki, która jest szeroko dostępna.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.