Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Sposoby na zdrowe serce | Poznańska Klinika Serca

Sposoby na zdrowe serce

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

zdrowe serce

Serce to twój najważniejszy organ. Pracuje ono bez przerwy pompując krew do naczyń krwionośnych. Szkodzi mu nieodpowiednia tłusta dieta, nadwaga, brak ruchu oraz papierosy. Dowiedz się, jak odpowiednio dbać o zdrowe serce.

Sposób na zdrowe serce

Z biegiem lat w wyniku naturalnego procesu starzenia się organizmu wszystkie naczynia twardnieją, przez co stają się mniej kurczliwe oraz elastyczne. Na wewnętrznych ściankach odkładają się cząsteczki tłuszczu, białka i soli wapiennych. Aby proces tego rodzaju przebiegał jak najwolniej, serce potrzebuję wsparcia,  dlatego też warto jest sięgać po leki wspomagające jego pracę. Dodatkowo warto zainwestować w odpowiednią aktywność fizyczną, zdrowe odżywianie, a także relaks i odpoczynek.

Domowe sposoby na zdrowe serce

Doskonałym lekiem dla serca jest sok z cytryny. Dlatego też, każdego dnia rano i wieczorem należy wypić szklankę wody z sokiem z połówki cytryny oraz łyżeczkę miodu. Tak odżywione serce będzie pracowało o wiele sprawniej.  Regulatorem pracy zdrowego serca jest pietruszka, które działa moczopędnie, więc obniża także ciśnienie. Natka i korzeń pietruszki i warto dodawać do każdej potrawy. Dodatkowo, aby usprawnić pracę zdrowego serca warto zwrócić uwagę na czosnek, który mocno obniża ciśnienie tętnicze. Jedzone regularnie pomaga utrzymać serce w odpowiedniej kondycji.

Na zdrowe serce leki ziołowe

Tabletki tonizujące to środek, który zawiera kwiatostan głogu, ziele serdecznika oraz nostrzyka. Preparat zwiększa przepływ krwi w naczyniach wieńcowych i w mięśniu sercowym oraz wspomaga siłę skurczu mięśnia sercowego. Ważne, aby pamiętać, że nie należy stosować leku w tego rodzaju z lekami obniżającym i krzepliwość krwi. Stan zapalny ścian tętnic wieńcowych mogą wywołać bakterie odpowiedzialne chociażby za anginę czy zapalenie oskrzeli (choć to sytuacja niezmiernie rzadka). Choroby tego rodzaju są niebezpieczne dla naszego serca. Staraj się zatem nie lekceważyć żadnych infekcji.

Jeśli cierpisz na choroby przewlekłe, przyjmuj regularnie leki i bądź w stałym kontakcie ze swoim lekarzem. Pamiętaj również, że źle leczona cukrzyca aż dwukrotnie zwiększa ryzyko choroby wieńcowej choroby niedokrwiennej serca, a przy tym zawału. Zgłaszanie się na wizytę kontrolną i przestrzegania zaleceń lekarza to niewielki trud, jeśli w grę wchodzi zdrowe serce.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.