Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Pierwsze symptomy choroby serca | Poznańska Klinika Serca

Pierwsze symptomy choroby serca

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Z sercem nie ma żartów. Ten pracujący przez cały czas organ jest co prawda wyjątkowo silny, ale nie nieśmiertelny. Pierwsze choroby serca objawy których bardzo łatwo zignorować, wymagają szczególnej uwagi, by nie narobić sobie problemów. Sercu szkodzi stres, zwłaszcza długotrwały i częsty, a także zła dieta, nałogi oraz wysoki poziom cukru i cholesterolu we krwi.

Co może świadczyć o chorobach serca?

Duszności

Związane z chorobami serca mogą pojawiać się w najbardziej niespotykanych momentach. Zdarza się, że mogą nam się przytrafić nawet siedząc w fotelu. Duszności zaczynają się nagle, zazwyczaj bez wyraźnego powodu

Zmęczenie

Jest efektem osłabienia serca, który nie tłoczy krwi w odpowiedniej ilości, by odżywić komórki organizmu. O ile rano jest jeszcze w porządku, to w miarę upływu czasu, stan się pogarsza.

Omdlenie

Występuje wtedy, gdy serce nie dostarcza do mózgu odpowiedniej ilości krwi, a co za tym idzie tlenu. Do omdleń dochodzi zazwyczaj po około 10 sekundach niedostatecznego dotlenienia mózgu.

Bóle w klatce piersiowej

Pojawiają się zazwyczaj w środku klatki i promieniuje do ramion, szyi i żuchwy. Bólowi towarzyszy ściskanie w gardle i duszności. Bóle trwają przez około kwadrans, jeśli są dłuższe, można podejrzewać zawał serca. Pojawiają się zwykle w trakcie intensywnego wysiłku lub, gdy wystawimy się na stres. Ustępują zazwyczaj po odpoczynku.

Kołatanie serca

Bardzo mocne i szybkie bicie serca oznaczają, że wystąpił dodatkowy skurcz mięśnia sercowego. Po nim następuje zazwyczaj drugi, bardzo intensywny skurcz, w którym serce chce wyrównać swój rytm. Jeśli napady takie trwają dłużej niż 2-3 minuty i nie są spowodowane wysiłkiem lub stresem, to jest to wyjątkowo niebezpieczne.

Obrzęki

Pojawiają się zazwyczaj w dolnej części tułowia lub w klatce piersiowej. Mogą mieć one związek z zaburzeniami pracy serca.
Jeśli tylko zaobserwujemy u siebie wymienione wyżej objawy choroby serca, musimy koniecznie zgłosić się do kardiologa.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz