Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Nerwica, a zawał – jak je odróżnić? | Poznańska Klinika Serca

Nerwica, a zawał – jak je odróżnić?

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Na różnych drogach neurologicznych, stres prowadzi do rozwoju nerwicy lub zawału, wskazują na to liczne badania. Nerwica serca, objawia się bardzo podobnie do zawału. Mimo pozornego podobieństwo, można nauczyć się skutecznie odróżniać te dwie dolegliwości.

Nerwica, a zawał – jak je odróżnić?

Bardzo często zdarza się, że mylimy nerwicę z zawałem serca. Oczywiście nie powinniśmy lekceważyć żadnych objawów.

Silne kłucie serca, niepokój dławienie w gardle, okazuje się, że badania nie wykazują niczego niepokojącego – to może być znak, że musimy zmierzyć się z nerwicą serca. Nerwica objawia się również pod postacią duszności oraz silnego bólu w klatce piersiowej. Kolejna często dolegliwość to suchość w gardle. Nerwica serca, to odmiana nerwicy lękowej. Nie cierpi tutaj narząd, a jedynie psychika pacjenta. Pacjenci z nerwicą serca, bardzo często czują symptom zawału, pomimo faktu, że mają zdrowe serce. Nerwica bardzo często objawia się napadami silnych lęków.

Silny ból w klatce piersiowej, kojarzy się najczęściej pacjentom z zawałem mięśnia sercowego. Zawał nie zawsze trwa symboliczną chwilę, może trwać nawet kilka godzin. W czasie zawału dochodzi do zatkania naczyń krwionośnych do serca. Najczęstsze objawy to zawroty głowy, pocenie się oraz silny ból w klatce piersiowej, jest on najczęściej umiejscowiony za mostkiem. Ból ten nie ustępuje, nawet po zażyciu leków z nitrogliceryną. Podczas zawału wiele osób wpada w panikę oraz lęk przed śmiercią.

Stresujący tryb życia dotyczy obecnie wielu osób, które próbują dotrzymać tempa życiu zawodowemu, jak i prywatnemu. Ciągłe napięcie nerwowe, lęk i niepokój niekorzystanie wpływają na nasze zdrowe serce wywołując takie dolegliwości, jak nerwicę czy też zawał.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz