Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Na czym polegają konsultacje dietetyczne? | Poznańska Klinika Serca

Na czym polegają konsultacje dietetyczne?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Piękna sylwetka to nie tylko sposób na znakomite samopoczucie, wzbudzenie zainteresowania innych oraz doskonały wygląd w różnego rodzaju ubraniach. To również widoczny efekt tego, że nasze ciało otoczone jest troską i że systematycznie o nie dbamy. Jak powinniśmy to robić? Kluczowy jest rozsądek i wiedza, zarówno na temat siebie samego, jak i właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Oczywiście nie każdy ma wystarczająco dużo wolnego czasu, by na własną rękę zgłębiać tajniki zdrowego trybu życia. To żaden problem. Wystarczy udać się do specjalisty, którym jest dietetyk, na tak zwane konsultacje dietetyczne.

Poznać potrzeby i cele

Czego można się spodziewać, wybierając się na konsultacje dietetyczne? Przede wszystkim szczerej rozmowy. Zadaniem dietetyka będzie jak najlepsze poznanie swojego klienta, które pozwoli mu na stworzenie indywidualnego planu, którego celem będzie osiągnięcie zamierzonych efektów. Specjalista wysłucha informacji dotyczących aktualnych nawyków żywieniowych, ilości aktywności fizycznej i ewentualnych chorób. Dowie się także na jakich konkretnych zmianach zależy klientowi.

Szczegółowa analiza

Kolejnym krokiem będzie wykonanie pomiarów ciała. Zmierzony zostanie wzrost oraz obwód bioder, talii i brzucha. Sprawdzona zostanie masa ciała oraz przeanalizowany jego skład, który pozwoli określić procentową zawartość mięśni, tłuszczu oraz stopień nawodnienia organizmu. Tak przygotowane, kompleksowe informacje będą stanowiły dla dietetyka bazę do dalszego działania. Opracuje on zalecenia dotyczące żywienia, sporządzi specjalny plan posiłków i wykaz produktów, po które warto sięgać, a także tych, których powinno się unikać.

Warto podkreślić, że taki jadłospis będzie przygotowany konkretnie dla danej osoby, a co za tym idzie, nieporównywalnie bardziej skuteczny niż przypadkowa dieta znaleziona w kolorowym piśmie lub na stronie internetowej. Konsultacje dietetyczne to początek drogi ku pięknej i zdrowej sylwetce. Więcej informacji można znaleźć na klinikapoznan.pl.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.