Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Koronografia a stenty | Poznańska Klinika Serca

Koronografia a stenty

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

badanie koronografia

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi ma świadomość tego, że warto zadbać o swoje zdrowie i cieszyć się długim życiem. Niestety, bardzo często zła dieta, siedzący tryb życia, pośpiech oraz stres skutecznie pozbawiają nas możliwości właściwego postępowania w walce o nasze zdrowie.

Koronografia – niezwykle pomocne badanie

Serce to jeden z tych narządów, które są niezwykle ważne i niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Badanie koronografia serca to jedna z metod, która pozwala nam poznać stan tętnic. Jest to badanie diagnostyczne mające na celu ocenę drożności tętnic i ewentualnie wykrycie nieprawidłowości. Jest wiele wskazań do wykonania tej metody, która odbywa się pod znieczuleniem i polega na użyciu specjalnego cewnika. Badanie koronografią wykonuje się jednak najczęściej z powodu podejrzenia zawału serca, bólów w klatce piersiowej, czy też podwyższonego ryzyka wystąpienia chorób serca.

Stent – co to takiego?

Stent to nic innego, jak niewielkiego rozmiaru sprężynka, którą umieszcza się w naczyniu krwionośnym w celu rozszerzenia naczynia i przywrócenia jego drożności. Stent najczęściej jest kawałkiem stali, chromu lub kobaltu, który z daleka wygląda jak małe rusztowanie. Te niewielkie sprężynki były prawdziwym przełomem w kardiologii, a dzięki ich zastosowaniu ścianki naczynia nie zapadają się, a krew może płynąć swobodnie. Wprowadzenie stentu odbywa się przy pomocy balonika, na którym umiejscowiona jest sprężynka, a cały zabieg trwa mniej więcej pół godziny.

Pod szczególnym nadzorem

Warto dbać o zdrowie w naturalny sposób. Właściwa dieta, aktywność fizyczna, rezygnacja z używek sprawi, że nasz organizm, a zwłaszcza nasze serce nie będzie zbytnio przeciążone. Pamiętajmy jednak, że szybka reakcja i odpowiednie leczenie może uratować nasze życie. Badanie koronografią serca może okazać się niezbędne w prawidłowej diagnostyce stanu naszego zdrowia. Dzięki tej metodom lekarz oceni stan naszych tętnic wieńcowych i wprowadzi najlepszy dla nas sposób leczenia.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.