Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Kiedy zgłosić się do kardiologa? | Poznańska Klinika Serca

Kiedy zgłosić się do kardiologa?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Z sercem nie ma żartów. Jeżeli nie pracuje ono prawidłowo, mogą spotkać nas poważne problemy zdrowotne. Dlatego też bardzo ważne jest, aby dbać o nie najlepiej, jak umiemy. W tym celu powinniśmy przede wszystkim unikać tłustych potraw i dużo się ruszać. Wszelkich dolegliwości związanych z sercem nie powinniśmy lekceważyć, a po pomoc jak najszybciej zwracać się do specjalisty. W jakich przypadkach należy zatem niezwłocznie zgłosić się do kardiologa?

Problemy z oddychaniem

Jeżeli dopadają nas duszności lub zauważymy u siebie problemy z oddychaniem, może to być jeden z symptomów problemów zdrowotnych z sercem. Umówmy się wówczas na wizytę u kardiologa. Lekarz zbada nas, być może zleci dodatkowe badania, a następnie postawi diagnozę. Pamiętajmy, żeby zawczasu nie stresować się i nie panikować, wszelkie odstępstwa od normy w przypadku pracy serca wcale nie muszą wskazywać na poważną chorobę. Specjalista przepisze nam jednak odpowiednie leki oraz doradzi, jakie nawyki powinniśmy wyrobić, aby żyło i oddychało nam się łatwiej.

Zmęczenie i zawroty głowy

Kolejne dolegliwości, z którymi warto zwrócić się do specjalisty, to chroniczne uczucie zmęczenia oraz powtarzające się zawroty i bóle głowy. Wszystkie te symptomy mogą wskazywać na problemy z układem krążenia, którego serce jest główną częścią. Miejscem, do którego powinniśmy się w takim przypadku udać, jest poradnia kardiologiczna Poznań ma ich pod dostatkiem. Wybierając konkretną placówkę, weźmy pod uwagę opinie naszych najbliższych znajomych oraz recenzje na zaufanych stronach internetowych.

Zaburzenia rytmu serca

Częstym powodem wizyty u kardiologa są również wszelkie zaburzenia rytmu serca. Taką przypadłość łatwo możemy zaobserwować sami. Jeżeli czujemy, że nasze serce bije zbyt szybko, nasz oddech przyspiesza, a w okolicach mostka odczuwamy ból, jak najszybciej skonsultujmy się ze specjalistą. Przypadłości te mogą być związane z silnymi emocjami, stresem lub zbyt intensywnym treningiem. W każdym z tych przypadków warto mimo wszystko zasięgnąć porady eksperta. Pomoże on złagodzić objawy i uśmierzyć ból.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.