Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Kiedy wykonuje się EKG? | Poznańska Klinika Serca

Kiedy wykonuje się EKG?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Każdy chciałby być zdrowy i nie mieć żadnych problemów zdrowotnych. Dlatego też bardzo ważna jest odpowiednia dieta, tryb życia oraz przede wszystkim kontrolne badania okresowe. Jednym z nich est EKG czyli badanie pracy serca – jest bezbolesne, a jego wykonanie zajmuje około 10 minut. Dlatego bardzo szybko można sprawdzić, jaki jest aktualny stan jednego z najważniejszych narządów w organizmie.

Sytuacje, w których EKG jest konieczne

EKG należy wykonać, gdy pacjent źle się czuje oraz skarży się na duszności, ból i ucisk w klatce piersiowej, omdlenia, osłabienie, zawroty głowy, zaburzenia rytmu serca, a czasem nawet wymioty. Są to bowiem podstawowe objawy, które występują u osób, u jakich zdiagnozowano zawał. Dlatego też w takich sytuacjach konieczne jest wykonanie EKG, aby sprawdzić czy faktycznie mamy do czynienia z jakąś chorobą serca, czy jest to prostu jakiś zły alarm.

Dodatkowo wykonuje się je regularnie u osób, które mają choroby serca, żeby sprawdzić, czy schorzenie jest w dalszym ciągu na tym samym etapie, czy też postępuje dalej lub może poprzez zażywanie odpowiednich leków w jakimś stopniu się cofnęło. To też dzięki wykonaniu tego badania lekarz wie, jakie leki może zalecić pacjentowi do przyjmowania. Dlatego też jeśli chcemy sprawdzić kondycję naszego serca to EKG Poznań czy każde inne miasto oferuje w szybkim terminie.

Zalety EKG

Nie należy go bać się, gdyż ma ono bardzo dużo zalet. Jest to badanie, które najszybciej i najskuteczniej potrafi wykryć zawał serca. Co więcej, koszt EKG jest niski na tle innych badań serca, jeśli wykonujemy je prywatnie. Jest ono także refundowane z NFZ, dzięki czemu nic nie trzeba za nie płacić, a co za tym idzie każdy może mieć je wykonane. Wynik badania otrzymujemy od razu.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.