Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jak znaleźć dobrego kardiochirurga? | Poznańska Klinika Serca

Jak znaleźć dobrego kardiochirurga?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Kardiochirurg to lekarz od serca. Jest to specjalista, który zajmuje się leczeniem i operowaniem serca i naczyń krwionośnych. Rozpoznaje wrodzone wady serca u dzieci i dorosłych, stwierdza choroby kardiologiczne, przeprowadza badania takie jak EKG, echo serca i inne potrzebne do postawienia trafnej i rzetelnej diagnozy.

Jaki powinien być dobry kardiochirurg?

Kardiochirurgia go bardzo ciężka i trudna specjalność medycyny. Jest jednak coraz bardziej potrzebna. Coraz więcej ludzi, w związku z trybem, życia, brakiem ruchu i nieodpowiednim odżywianiem, ma poważne problemy z sercem. Dobry kardiolog musi wykazać się dużą cierpliwością, odpornością na stres oraz pełną odpowiedzialnością w podejmowaniu decyzji. Od niego często zależy powodzenie operacji czy leczenia, a nawet życie pacjenta. Ważne jest odpowiednie doświadczenie i praktyka, bo lekarz tej specjalności wykonuje bardzo trudne operacje, często na bijącym sercu. Zakłada by- passy, leczy wady tętnic wieńcowych, wady nabyte serca, a także wykonuje przeszczepy serca i płuc.

Kardiochirurdzy pracują w szpitalach, przychodniach oraz prywatnych gabinetach. W tych ostanich udzielają tylko konsultacji kardiologicznych i wykonują proste badania, ponieważ tak poważne zabiegi, które są wykonywane na sercu, mogą odbyć się tylko w szpitalu lub specjalistycznej klinice. Kardiochirurg Poznań to miasto posiada wielu lekarzy tej specjalności, którzy cechują się bardzo dużym doświadczeniem i umiejętnościami. Tutejsi lekarze znani są jako pełni empatii i zrozumienia dla pacjenta. Kardiochirurg powinien wykazać się dużą kulturą osobistą, powinien być kompetentny, bo czasami musi przekazywać ciężkie i trudne wiadomości. Powinienem umieć uspokoić pacjenta i dokładnie wyjaśnić mu, na co choruje, jak będzie wyglądać leczenie oraz ewentualny zabieg, operacja czy późniejsza rehabilitacja. Lekarz też specjalności musi również przekazywać swoim pacjentom informacje, jak dbać o siebie, jaki tryb życia prowadzić, żeby uniknąć w przyszłości chorób serca i naczyń krwionośnych.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.