Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jak przygotować się do badania EKG? | Poznańska Klinika Serca

Jak przygotować się do badania EKG?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

ekg spoczynkowe

Dla wielu skrót EKG niewiele mówi, a innym kojarzy się z jakimś terminem medycznym. Jest to nic innego jak badanie serca, dzięki któremu można łatwo wykryć wszelkie nieprawidłowości oraz jak najszybciej wdrożyć odpowiednie leczenie. Niemniej jednak do takiego badania należy się również odpowiednio przygotować i dzisiaj sobie o tym trochę opowiemy. Dowiesz się również co to jest ekg spoczynkowe, bowiem w tego rodzaju badaniu jest to także jeden z ważniejszych parametrów.

Na czym polega EKG?

Jest to nic innego jak badanie, które zalecają lekarze w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości w związku z pracą serca. Można je wykonać zarówno w przychodni, jak i w szpitalu, a wykonuje je osoba, która uprzednio została przeszkolona pod kątem obsługi tego urządzenia.

Warto podkreślić, że EKG jest badaniem zupełnie nieinwazyjnym oraz bezbolesnym. Wbrew pozorom nie wymaga również żadnych szczególnych przygotowań. Na czym dokładnie polega to badanie? Otóż zarówno do klatki piersiowej, jak i kończyn dolnych przyczepia się specjalne elektrody, które przekazują odczyty do komputera.

Co przed badaniem?

Ze względu na to, że do ciała przyczepiane są elektrody, to lepiej przed badaniem nie smarować się żadnymi olejkami czy kremami, aby mogły one bez problemów do nas przylegać. W czasie wykonywania samego badania, kiedy bada się między innymi ekg spoczynkowe, nie wolno się ruszać, gdyż jakiekolwiek skurcze mięśni mogą zaburzać wskazania, a to z kolei będzie konsekwencją źle postawionej diagnozy przez lekarza.

Samo badanie nie trwa długo i po wszystkim lekarz dokładnie oceni zarówno wspomniane ekg spoczynkowe, jak również szereg innych parametrów, które wskazało urządzenie. W razie gdyby coś było nie tak, to zostaniesz o tym poinformowany, a następnie lekarz przekaże Ci niezbędne zalecenia, które będą skutkowały unormowaniem sytuacji z Twoim sercem. Pamiętaj, że tego rodzaju badania warto wykonywać regularnie – zaleca się przynajmniej raz w roku.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.