Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Jak należy się przygotować zanim podejmie się badania EKG? | Poznańska Klinika Serca

Jak należy się przygotować zanim podejmie się badania EKG?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Choroby układu krążenia to jedne z najczęściej występujących obecnie schorzeń. Wynikają między innymi z niewłaściwego trybu życia, w którym brakuje odpowiedniej ilości aktywności fizycznej, za to często pojawiają się tłuste i przetworzone potrawy. Bardzo często powodują one problemy z sercem, które występują u osób w różnym wieku. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów konieczna jest odpowiednia diagnostyka serca przeprowadzona przez profesjonalistów. Jej kluczowym elementem jest badanie EKG.

Zdobyć istotne informacje na temat własnego zdrowia

EKG, czyli elektrokardiogram, to nieocenione narzędzie w ocenianiu prawidłowości funkcjonowania mięśnia sercowego. Badanie dostarcza lekarzowi wiedzy na temat rytmu serca, ewentualnych problemów niedokrwiennych, zaburzeń przewodzenia oraz informuje o objawach zawału, gdy takowe mają miejsce. Ogromnie istotne jest to, aby pacjent właściwie się do niego przygotował. Pozwoli to na uzyskanie wyników, które są w stanie precyzyjnie odwzorować rzeczywisty stan zdrowia. Jak to zrobić?

Właściwe przygotowanie kluczem do sukcesu

Każdy pacjent, który przyjmuje leki, powinien poinformować o tym lekarza wykonującego badanie zanim się ono odbędzie. Niektóre z nich mogą bowiem powodować zaburzenia rytmu serca. To samo dotyczy chorób przewlekłych. Tuż przed rozpoczęciem EKG nie zaleca się picia zimnych napojów i kawy oraz palenia papierosów. Dzień wcześniej powinniśmy zrezygnować ze spożywania alkoholu, który wypłukuje magnez i potas z organizmu, co może skutkować arytmią. Wybierając się na badanie warto założyć wygodną odzież, taką jak rozpinana koszula, która ułatwi rozbieranie się. W przypadku panów dobrym pomysłem jest rozważenie depilacji klatki piersiowej. To na niej są bowiem umieszczane elektrody, które mogą spowodować dyskomfort związany z wyrywaniem włosów. Przed wejściem do gabinetu zabiegowego powinniśmy również wyrównać oddech i nieco odpocząć, aby EKG nie było wykonywane bezpośrednio po intensywnym wysiłku fizycznym. Poza tym badanie nie wymaga specjalnego przygotowywania się.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.