Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
EKG spoczynkowe w ciąży – czy jest bezpieczne? | Poznańska Klinika Serca

EKG spoczynkowe w ciąży – czy jest bezpieczne?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

ekg spoczynkowe

W czasie ciąży kobieta powinna szczególnie uważać na swoje zdrowie i bezpieczeństwo nienarodzonego jeszcze dziecka. Jednak są przypadki, kiedy konieczne jest wykonanie badania, które określić może stan zdrowia przyszłej mamy. Takim badaniem jest EKG spoczynkowe w ciąży. Czy warto je wykonać? Czy takie badanie jest bezpieczne?

EKG spoczynkowe  dla kobiet w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas dla każdej kobiety. Wiele pań w tym czasie dba o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Obawiają się również tego, że niektóre badania, które należy wykonać w ciągu tych dziewięciu miesięcy, mogą mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że lekarze nie zaleciliby żadnego działania kobiecie w ciąży, które może zagrażać zdrowiu kobiety czy dziecka. Czy więc EKG spoczynkowe może być wykonane w ciąży bez żadnych obaw? Czas się o tym przekonać.

EKG spoczynkowe – bezpieczne dla kobiet w ciąży

Od kilu lat technologia w medycynie idzie naprzód. Dzięki temu zwiększa się jakość wykonywanych badań oraz ich bezpieczeństwo. Tak więc poprawiło się również EKG spoczynkowe. Jeszcze kilka lat temu nie wiadomo było, że takie badanie jest bezpieczne dla kobiet w ciąży. Jednak od wielu lat dąży się do tego, by sprzęt, który wykorzystywany jest w tym przypadku był dobrej jakości. I tak się stało. Obecnie w prywatnych klinikach warunki dla kobiet w ciąży są bardzo przyjazne, dzięki czemu wykonanie EKG spoczynkowego jest całkowicie bezpieczne. Warto jednak pamiętać, by odpowiednio przygotować się do takiego badania. Po pierwsze znacznie lepiej wykonać owe badanie w klinice prywatnej, gdzie standardy są wyższe niż w placówkach publicznych.  Po drugie nie można obawiać się tego badania. Jeśli kobieta zacznie się stresować, to mogą pojawić się powikłania ciążowe. Konieczne jest więc zachowanie spokoju i pozytywnego nastawienia. A po trzecie, kiedy kobieta ma jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności tego badania, powinna skonsultować się z lekarzem, który je rozwieje.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.