Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Domowe sposoby na wzmocnienie serca | Poznańska Klinika Serca

Domowe sposoby na wzmocnienie serca

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

jak wzmocnić serce

Serce jest jednym z naszych najważniejszych organów, dlatego też należy o niego odpowiednio dbać. Warto wiedzieć, że jeśli chodzi o sposoby na to, jak wzmocnić serce, to rozwiązania typowo medyczne nie są tutaj jedynym rozwiązaniem. Jako uzupełnienie terapii zalecanej przez lekarza warto dodatkowo posiłkować się domowymi sposobami, co na pewno wyjdzie nam na zdrowie.

Dieta to podstawa

Nie da się ukryć, że zdrowa dieta to podstawa leczenia jakiejkolwiek choroby. Warto aby zawierała w sobie przede wszystkim zdrowe tłuszcze, takie jak orzechy, awokado oraz produkty typu czosnek, cebula, ryby, owoce i warzywa. Zdecydowanie należałoby unikać tłustych potraw, które podwyższają poziom cholesterolu we krwi i tym samym mocno zwiększają ryzyko chorób krążenia.

Ruch to zdrowie

Kolejny ważny czynnik, którego nie może zabraknąć w Twojej codzienności, o ile zależy Ci na tym, aby jak najszybciej wdrożyć proste wskazówki, dzięki którym poczujesz się znacznie lepiej i zminimalizujesz ryzyko zawału w przyszłości. Warto od razu podkreślić, że jeśli chodzi o to jak wzmocnić serce w kontekście uprawiania sportu, to wcale nie musi to być nic wyczynowego. Wystarczy, że każdego dnia wybierzesz się na 30 minutowy spacer, czy też zamiast windy pójdziesz schodami. To są takie proste aktywności, które bez większego przygotowania może wykonywać każdy, a w dłuższej perspektywie czasowej mają ogromne przełożenie na samopoczucie.

Suplementy

Osoby, które poszukują sposobów na to jak wzmocnić serce powinny zainteresować się również suplementami zawierającymi żeń-szeń oraz magnez. W przypadku tego pierwszego przeciwwskazaniem jest nadciśnienie tętnicze, wiec jeśli masz z nim problemy, to nie możesz stosowań żeń-szenia. Niemniej jednak, jeśli chodzi o magnez, to zdecydowanie polecamy każdemu, bo niestety w dzisiejszych czasach wiele osób ma jego niedobory, które nie są uzupełniane w ramach spożywanych posiłków. Dlatego też dobrym pomysłem byłoby wdrożyć tego rodzaju preparaty – tym bardziej, że nie są one w wysokich cenach.

To oczywiście tylko podstawowe sposoby na to, jak możesz skutecznie zadbać o swoje serce domowymi sposobami. Pamiętaj, żeby zawsze stosować się przede wszystkim do zaleceń medycznych otrzymanych od lekarza.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.