Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Dlaczego warto zacząć biegać? | Poznańska Klinika Serca

Dlaczego warto zacząć biegać?

Bieganie | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Bieganie jest ostatnio w modzie. Swoją przygodę z codziennym joggingiem rozpoczynają przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Każdy z nich z innego powodu. Najważniejsze jednak, że decydują się na zmianę życiowych nawyków i krok w dobrym kierunku. Wahającym się przedstawiamy trzy powody, dla których warto wpisać bieganie na listę codziennych czynności.

By wysmuklić sylwetkę

Wszelką aktywność fizyczną najczęściej zaczynamy wtedy, gdy nie jesteśmy zadowoleni ze swojego wyglądu zewnętrznego. Zauważamy, że tu i ówdzie przybyło nam kilka kilogramów. Skóra nie jest już tak napięta i wygląda coraz mniej estetycznie, a wyraźnie zarysowane niegdyś mięśnie dziś wydają się już nie istnieć. W takim przypadku bieganie rzeczywiście będzie dobrym pomysłem. To idealny trening całego ciała. Musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, na efekty przyjdzie nam bowiem trochę poczekać. Należy pamiętać o tym, by ćwiczyć regularnie. Na start wystarczy krótka przebieżka na rozpoczęcie lub zakończenie dnia, połączona z marszobiegiem. Wraz ze wzrostem formy, treningi powinny stać się intensywniejsze.

Dla zdrowia

Równie ważnym powodem, by przekonać się do joggingu, jest troska o własne zdrowie. Z wiekiem nasza wytrzymałość naturalnie ulega pogorszeniu. Męczy nas wchodzenie po schodach czy dłuższy spacer. Lekarstwem na zatrzymanie, a nawet odwrócenie tych zmian, jest właśnie bieganie. Rodzaj oraz natężenie treningów musimy jednak dostosować do stanu naszego zdrowia. Warto w tym celu udać się na konsultacje z lekarzem prowadzącym lub skorzystać z porady profesjonalnego trenera. Szybko przekonamy się o tym, jak bieganie wpływa na serce oraz ogólną wydolność organizmu. I nie będziemy chcieli przestać.

By uspokoić myśli

Tę zaletę wysiłku fizycznego dostrzeżemy dopiero po jakimś czasie. Jogging pozwala nam oderwać się od codzienności. Wyzwala endorfiny, dzięki którym stajemy się szczęśliwsi, a poważne problemy nagle wydają się błahe. Warto zatem wybrać się na trening, by oczyścić atmosferę w domu lub by przemyśleć wszystkie plusy i minusy przed podjęciem ważnej decyzji.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz