Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Diagnostyka serca za pomocą rezonansu magnetycznego | Poznańska Klinika Serca

Diagnostyka serca za pomocą rezonansu magnetycznego

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Nowoczesne technologie i innowacyjne urządzenia używane w medycynie pozwalają na dokładne i szczegółowe badania obrazowe. Jednym z najbardziej popularnych badań kardiologicznych jest rezonans magnetyczny serca. Za pomocą specjalistycznego aparatu lekarz może zobaczyć na monitorze tkanki i narządy w organizmie człowieka i na tej podstawie postawić diagnozę i ustalić dalszy sposób leczenia.

Jak wygląda takie badanie? Aparat emituje silne pole magnetyczne, które dociera do komórek organizmu i powoduje reakcję zawartych w nich atomów wodoru. Atomy te dostosowują swój układ do kierunku działania pola magnetycznego, a detektory aparatu przekształcają uzyskane informacje w obraz widoczny na ekranie. W niektórych wypadkach pacjentowi podaje się specjalny środek kontrastujący, który aplikowany jest dożylnie. Warto zaznaczyć, że rezonans serca jest bezpieczny i nieinwazyjny.

Kiedy warto zdecydować się na rezonans magnetyczny serca?

Pacjent może otrzymać skierowanie na rezonans magnetyczny, gdy wcześniejsze badania budzą wątpliwości lekarza. Zalecany jest również wtedy, gdy lekarz wykryje jakiekolwiek niepokojące szmery lub kołatanie serca. Osoby, które skarżą się na częsty ból, duszności, czy inne zaburzenia pracy serca również powinny zainteresować się tym badaniem. Podobnie rzecz ma się z pacjentami po przebytym zawale serca. Aby skorzystać z profesjonalnej opieki medycznej, dobrze jest wybrać renomowaną i sprawdzoną klinikę. Jeśli interesuje nas rezonans magnetyczny Poznań jest dobrym miejscem, by rozpocząć poszukiwania.

Nie należy lekceważyć niepokojących objawów i jeśli tylko mamy wątpliwości co do stanu naszego zdrowia, udajmy się do specjalisty. Rezonans magnetyczny serca może pomóc wykryć zarówno wrodzone, jak i nabyte wady tego mięśnia. Co więcej, jeśli cierpimy na arytmię, chorobę wieńcową, wady zastawkowe, skrzepliny lub guzy, to również rezonans ujawni te dolegliwości. Dzięki temu w odpowiednim czasie będziemy mogli otrzymać niezbędną pomoc i podjąć właściwe leczenie.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.