Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Depresja a zawał serca | Poznańska Klinika Serca

Depresja a zawał serca

Lifestyle | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Serce wykonuje około 60 skurczów na minutę. Przy czym każdy skurcz powoduje pompowanie krwi przez organizm. W skutek uszkodzenia serca z powodu choroby jego czynność jako pompy może się pogorszyć. Wtedy też serce nie jest zdolne do pompowania odpowiedniej ilości krwi, przez co następuje jego niewydolność.

Jak żyć z chorobą serca?

Leczenie niewydolności serca to trudne zadania, które bez dobrej współpracy z chorymi i jego bliskich, nie będzie skazane na niepowodzenie. Świadomy swojej choroby pacjent powinien być partnerem kardiologa, aktywnie uczestniczącym w terapii.  Aktualnie powstaje wiele portali, a także organizacji, które wspierają w edukacji chorych, dzięki czemu efekty działań będą coraz lepsze.

Wraz z chorobami serca może wystąpić uczucie zmęczenia spowodowane niedoborem krwi tlenowej w mięśniach, zadyszka po wysiłku oraz duszności spowodowane nadmiarem płynów w organizmie. Często występują obrzęki stóp i kostek oraz częstsze oddawanie moczu w nocy związane z zatrzymaniem płynów w organizmie.

Leczenie chorób serca

Dzięki prawidłowej zmianie stylu życia oraz regularnie przyjmowanym lekom możesz poprawić swój stan zdrowia. Ważne jest aby przyjmować leki według zaleceń lekarza, ponieważ nieprzyjęcie leku może nawrócić objawy niewydolności serca.  Często też konieczne jest stosowanie wielu rodzajów leków.  Dodatkowo powinno się spożywać mniej soli, ponieważ zatrzymuje ona płyny w organizmie, co stanowi dodatkowe obciążenie dla serca.

Ważna jest również kontrola zmiany swojego organizmu, dlatego zaleca się codzienne ważenie i notowanie swojej wagi ciała. Szybkie zwiększenie masy ciała może oznaczać zatrzymanie zbyt dużej ilości wody i nieprawidłową czynność serca. Należy wykonywać bezpieczne i regularne ćwiczenia, dzięki czemu można poprawić wydolność i wzmocnić swoje serce. Należy unikać również ćwiczeń, które powodują zadyszkę lub zawroty głowy.  Przed rozpoczęciem nowych ćwiczeń warto omówić ich plan z lekarzem.  Przy chorobach serca warto znaleźć czas na odpoczynek, zwłaszcza, kiedy jest się bardzo zmęczonym niż zwykle. Odpoczynek pozwoli na lepsze życie z chorobą serca.

Choroba serca to również obciążenie psychiczne dla pacjenta, dlatego też aby dowiedzieć się jak żyć z chorobą serca warto w wypadku problemów wybrać się do specjalisty psychologa i rozpocząć odpowiednią terapię.  Niezależnie z jaką chorobą serca,  da się z nią żyć jeśli tylko odpowiednio przestrzega się zaleceń lekarskich.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz