Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Czy można mieć w 100 % zdrowe serce? | Poznańska Klinika Serca

Czy można mieć w 100 % zdrowe serce?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

zdrowe serce

Serce to jeden z najważniejszych organów jaki posiadamy – od niego zależy funkcjonowanie wszystkich pozostałych części naszego ciała. Niestety jest ono bardzo podatne na choroby, często spowodowane niedbałym trybem życia. Zapominamy, jak bardzo ważne jest zdrowe serce dla naszego codziennego życia.

Jak pracuje serce?

Praca serca, to (w uproszczeniu) praca naturalnej pompy. Serce pompuje krew pozbawioną tlenu do płuc, a z płuc do naszego organizmu, tym samym odżywiając pozostałe organy i komórki. Krew jest nośnikiem tlenu, witamin, hormonów, substancji energetycznych i wiele innych.

Czy łatwo utrzymać serce w zdrowiu?

Zdrowe serce niestety bardzo trudno utrzymać w odpowiedniej kondycji. Dosłownie wszystko ma na nie wpływ: od tego jak się odżywiamy, przez częstotliwość aktywności fizycznej, po codzienny stres czy ilość snu. Szczególnie polska kuchnia, która jest tłusta, nie sprzyja w prawidłowym funkcjonowaniu tego organu. Choroby serca ją jednymi z głównych przyczyn przedwczesnych śmierci w Polsce.

Najczęstszymi nabytymi chorobami serca są: niedokrwienie serca (choroba wieńcowa), czego powikłaniami są zawał mięśnia sercowego, niedomykalność i zwężenie zastawki mitralnej.

Jeżeli mamy regularny problem z oddychaniem, napady duszności, osłabienie (szczególnie, gdy jesteśmy w stanie spoczynku), czy mocnego, nieregularnego uderzenia serca – należy zgłosić się do lekarza specjalisty.

Jak dbać o serce?

Zdrowy tryb życia to zdrowe serce. Aby odpowiednio o nie zadbać, warto unikać używek, które zmniejszają jego wydolność. Ograniczyć spożywanie tłustych potraw, które mają w sobie niezdrowy cholesterol i zatykają tętnice, prowadząc tym samym do zawałów. Dbanie o kondycję fizyczną, która pozytywnie wpływa na zwiększenie wydolności serca – co potwierdzają badania przeprowadzone na sportowcach.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.