Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Czego się wystrzegać po zawale serca? | Poznańska Klinika Serca

Czego się wystrzegać po zawale serca?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Według kardiologów, ponad połowa osób, które przeszły zawał serca umiera w ciągu najbliższych kilku lat. Jest duża szansa na przedłużenie tego czasu. Wystarczy odpowiednio dbać o swoje serce. Czego należy się wystrzegać, aby mu nie zaszkodzić?

Stres główną przyczyną problemów sercowych

Głównym winowajcą dużej ilości zawałów jest nadmiar stresu oraz przeciążenie psychiczne i fizyczne chorych. Narastająca frustracja daje końcowy efekt w postaci zawału serca lub innych chorób. Jak wiadomo, praca jest niezbędna człowiekowi do zapewnienia, chociażby minimum egzystencjalnego. Nie powinna stanowić ona jednak całego jego życia. Osoby, które mają za sobą zawał, podczas wyboru stanowiska pracy powinny wziąć pod uwagę, to czy wymaga ono dużej odporności na stres. Istnieje wiele zawodów oraz stanowisk, na których stres towarzyszący na co dzień jest minimalny lub nie ma go w ogóle.
W celu pozbycia się negatywnych emocji, po całym dniu pracy warto zafundować sobie odpoczynek. Może mieć on postać hobby, może też być jakąś formą relaksu np. masaż lub nieobciążające ćwiczenia fizyczne typu joga. Innym sposobem spędzenia popołudnia jest rehabilitacja po zawale. Ćwiczenia te są dopasowane do zdolności i sprawności osób po przebytym zawale i mają na celu przyspieszenie powrotu do dawnej sprawności. Dodatkowo prowadzone we właściwy sposób mogą mieć charakter relaksacyjny i niwelujący stres.

Zdrowy styl życia warunkiem prawidłowej pracy serca


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Komentarze zamknięte.