Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Czego objawem moze być kłucie w sercu? | Poznańska Klinika Serca

Czego objawem moze być kłucie w sercu?

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Chyba każdy doświadczył kiedyś uczucia kłucia w sercu. Jest to nieprzyjemne uczucie, które od razu budzi niepokój. Warto jednak wiedzieć, jakie może mieć podłoże. Poznanie przyczyn kłucia po lewej stronie klatki piersiowej, mogą pomóc w rozpoznawaniu bólu i na pewno zmniejszą poziom odczuwanego lęku.

Kłucie w sercu?

Odczuwanie kłującego czy piekącego bólu zlokalizowanego po lewej, górnej części klatki piersiowej, potocznie nazywa się kłuciem w sercu. Jest to jednak nieco mylne określenie, ponieważ serce człowieka zlokalizowane jest w środkowej części klatki piersiowej, za mostkiem. Ból zlokalizowany po lewej stronie świadczy o dysfunkcji innych narządów. Jeśli faktycznie boli sercu to ból jest palący, ostry i zwykle mocny.

Co może kłuć po lewej stronie klatki piersiowej?

Po lewej stronie klatki piersiowej mogą boleć narządy takie jak tchawica czy płuca, ale również nerwy. Bardzo często „kłucie w sercu” związane jest z silnym przeziębieniem, podczas którego pojawia się kaszel. Każde kaszlnięcie może powodować uszkodzenie włókien nerwowych, a tym samym piekący ból. Bywa także, że kłucie wywołuje forsowny trening, podczas którego przeciążone są mięśnie. Bóle serca lub kłucie, mogą być wywołane dolegliwościami układu pokarmowego, takimi jak zgaga czy nawet przejedzenie.

Kiedy jeszcze odczuwamy kłucie w sercu?

Kłucie w sercu to objaw, który może towarzyszyć stanom takim jak ostra zatorowość płucna. -ostrej anginie. Niekiedy choroba powoduje groźny zator w naczyniach serca, co prowadzi do zmniejszonej ilości tlenu transportowanego do narządu przez krew. Wówczas ból może promieniować aż po bark czy żuchwę. Kłucie w sercu nerwica może być także objawem Zespołu Da Costa, który wywołuje tępy ból w okolicy serca. Nerwica wymaga nie tylko leczenia farmakologicznego, ale również odpowiedniej terapii, o czym należy pamiętać. Przy chorobie u chorych pojawiają się duszności czy poczucie zmęczenia. Warto ponadto podkreślić, że bóle tego typu mogą być również wywołane chorobą odcinka piersiowego kręgosłupa. Warto nauczyć się rozpoznawać podczególe bóle, by być nieco spokojniejszym.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405

Odpowiedz