Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1191
Diagnostyka Serca | blog

Czym są by-passy?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zmaga się ze schorzeniami układu krążenia. Mogą one objawiać się na wiele różnych sposobów i dotyczyć rozmaitych narządów. Często spotykane są zwłaszcza kłopoty z sercem, które mogą mieć tragiczne skutki. Na szczęście medycyna dysponuje dziś szeregiem nowoczesnych rozwiązań i metod leczenia, które są w stanie zapewnić chorym doskonałe samopoczucie i prawidłowy stan zdrowia. Jednym z takich zabiegów jest operacja wszczepienia by-passów. Na czym dokładnie ona polega?

Więcej

Jak efektywnie spalić tłuszcz?

Lifestyle | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Nadmierna tkanka tłuszczowa spędza sen z powiek bardzo wielu osobom. Gromadzą ją przeważnie latami – głównie poprzez siedzący tryb życia oraz rozmaite zaniedbania w zakresie diety. Będąc w takiej sytuacji, warto zawsze podjąć próbę zrzucenia zbędnych kilogramów, ponieważ mogą one stać się przyczyną poważnych problemów zdrowotnych (cukrzyca, nadciśnienie, zwyrodnienia stawów, choroba wieńcowa itp.). Kluczowym warunkiem osiągnięcia sukcesu jest oczywiście podjęcie wysiłku ruchowego, a także przestrzeganie konkretnych zasad dotyczących odżywiania.

Więcej

Wpływ diety na układ krwionośny

Dieta | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Odpowiedni sposób żywienia ma ogromny wpływ na zdrowie oraz samopoczucie człowieka. Niezwykle ważne jest zatem, by prawidłowo komponować jadłospis, gdyż dzięki temu można zapobiec występowaniu wielu poważnych schorzeń. W menu powinny dominować wysokiej jakości produkty, które dostarczają niezbędnych składników odżywczych. Przyczyniają się one do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Więcej

Wpływ aktywności fizycznej na serce

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Serce to jeden z najważniejszych narządów w ludzkim ciele, ponieważ jego zadaniem jest pompowanie krwi do wszystkich naczyń krwionośnych. Z tego względu należy o nie dbać, aby funkcjonowało prawidłowo jak najdłużej oraz było optymalnie chronione przed wystąpieniem różnych groźnych chorób. Lekarze jasno wskazują, że najlepszym sposobem na wzmocnienie mięśnia sercowego jest regularna aktywność fizyczna. Musi być ona oczywiście koniecznie dostosowana do wieku i indywidualnych możliwości danej osoby.

Więcej

Sygnały świadczące o problemach z sercem

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Serce uchodzi za jeden z najważniejszych narządów w ludzkim ciele. Wykonuje ciągłą pracę, która polega na rytmicznych skurczach zapewniających właściwe funkcjonowanie układu krążenia. To serce zaopatruje każdą komórkę ciała w tlen, który jest niezbędny do życia. Warto więc szczególnie o nie dbać i bacznie obserwować swój organizm, który może nam sygnalizować, że dzieje się coś złego. Co powinno nas zaniepokoić i kiedy do kardiologa musimy udać się bez zbędnego oczekiwania?

Więcej

Sport – warunek dobrego funkcjonowania serca

Trening dla serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Miażdżyca, nadciśnienie, udary mózgu, zawały serca, choroby osierdzia to tylko niektóre ze schorzeń układu krążenia. Są one bardzo powszechne w obecnych czasach, dlatego warto im zapobiegać. Regularna aktywność fizyczna jest doskonałym sposobem na to, by wspomóc funkcjonowanie układu krwionośnego i zminimalizować ryzyko pojawienia się wielu chorób sercowo-naczyniowych.

Więcej

W jakich sytuacjach stosuje się stenty?

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Stenty to niewielkie rurki wykonane z plastiku bądź metalu, które wszczepia się do nadmiernie zwężonych naczyń krwionośnych. Pełnią rolę swoistych protez, a ich głównym zadaniem jest przywrócenie właściwego przepływu krwi. Najczęściej stosuje się je u osób cierpiących na chorobę wieńcową serca, choć nie jest to oczywiście jedyne istotne wskazanie do wykonania zabiegu.Jakie są kluczowe sytuacje, w których wszczepienie stentu okazuje się niezbędne?

Więcej

Powikłania po zawale serca

Zdrowe serce | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Do zawału serca dochodzi wskutek niedotlenienia mięśnia sercowego spowodowanego zamknięciem tętnicy wieńcowej doprowadzającej krew. Najczęściej jest on wywołany postępującą chorobą niedokrwienną serca. Osoby, które przeszły zawał są szczególnie narażone na różnego rodzaju powikłania.

Więcej

Przyczyny i objawy zapalenia mięśnia sercowego

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

ZMS czyli zapalenie mięśnia sercowego to wyjątkowo groźna choroba, która najczęściej dotyka osoby starsze oraz wykazujące obniżoną odporność. Ta niebezpieczna choroba serca jest niebezpieczna zwłaszcza ze względu na często występujący, niezauważalny przebieg. Bardzo często pacjenci dowiadują się o swojej dolegliwości dopiero w momencie dużego rozwoju choroby, który wywołuje niepokojące objawy zagrażające życiu.

Więcej

Zapalenie osierdzia – przyczyny i diagnostyka

Choroby Serca | 0 komentarze | opublikowano przez Administrator

Zapalenie osierdzia to zbiorcza nazwa kilku jednostek chorobowych, w których dochodzi do stanu zapalnego worka osierdziowego, otaczającego serce. Pomiędzy cienką warstwą mięśni tego worka a sercem znajduje się niewielka ilość płynu, którego zadaniem jest ochrona serca przez nadmiernym tarciem. W przypadku stanu zapalnego, funkcjonalność to zostaje zaburzona – worek może ocierać o serce, może również nastąpić nadmierny wysięk płynu.

Więcej